نماینده نهبندان در مجلس: ایمنی "ماهیرود" به سبب عدم نظارت ارتقا نیافت

نماینده شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل عدم ارتقای ایمنی در ماهیرود و منطقه ویژه اقتصادی مسائل مالی و اعتباری نیست بلکه این موضوع به عدم نظارت‌ها برمی‌گردد.

به گزارش خبرآنلاین از بیرجند : مصطفی نخعی  با اشاره به آتش سوزی چند روز اخیر در مرز ماهیرود اظهار داشت: بعد از آتش سوزی در مرز ماهیرود با مکاتبه با رئیس دبیرخانه سازمان مناطق آزاد تجاری و منطقه ویژه اقتصادی متذکر شدم که با توجه به حادثه آتش‌سوزی تعدادی از تانکرهای سوخت در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند «قطعه مستقر در مرز ماهیرود» لزوم توجه بیشتر به زیرساخت‌های  فنی و ایمنی را بیش از پیش  نمایان ساخت.

 نماینده شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: علت بی‌توجهی به ایجاد زیرساخت‌های فنی، ایمنی و اطفای حریق در این منطقه و عدم نظارت‌های  کافی و موثر در این زمینه چیست.

وی خطاب به رئیس دبیرخانه سازمان مناطق آزاد تجاری و منطقه ویژه اقتصادی تأکید کرد: علت بی‌توجهی به مسئولیت‌های اجتماعی خویش نسبت به منطقه  محروم بخش درح چیست؟ در صورتی که اقدامی در این راستا صورت گرفته لطفا مستندات را اعلام کنید.

نخعی ضمن درخواست ارسال مستندات قانونی چگونگی وجود منطقه  منفصله در مرز ماهیرود اظهار داشت: مسئولان نباید نسبت به مسائل بی‌تفاوت باشند بلکه انتظار داریم مسئولان به امورات رسیدگی کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: گلایه ما این است چرا زیرساخت‌ها در منطقه وجود ندارد و چرا کسی به ایجاد زیرساخت‌ها و مسئولیت‌های اجتماعی منطقه نظارت نمی‌کند؟

نخعی با بیان این‌که منطقه ویژه خصوصی است و مسئولان دولتی باید نظارت کنند افزود: بخش خصوصی باید وظیفه‌اش در قبال مردم رفع محرومیت، ایجاد اشتغال، رونق تولید و مسئولیت‌های اجتماعی را بیشتر از گذشته انجام دهد.

وی عنوان کرد: هر کدام از بازارچه‌های مرزی خراسان جنوبی کارکردهایی دارد و می‌تواند در جلوگیری از ازدحام در یک مرز و همچنین گسترش مبادلات تجاری با افغانستان نقش ایفا کند.

نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه تصریح کرد: سایر بازارچه‌های مرزی خراسان جنوبی نیز به تناسب موقعیت و شرایطی که دارند می‌توانند ارزش‌افزوده خوبی برای استان، کشور و مردم ایجاد کنند.

نخعی افزود: منطقه ویژه اقتصادی ماهیرود عایدی و درآمد خوبی برای مالکان و ذی‌نفعان دارد اما گلایه ما این است که با وجود درآمد در منطقه ویژه اقتصادی ماهیرود چرا در زمینه ایجاد زیرساخت‌های لازم اقدام خاصی انجام نمی‌شود؟ نهادهای نظارتی کجا هستند و چرا نظارت نمی‌کنند که در آینده شاهد اسلام‌قلعه دیگری نباشیم؟

وی گفت: خدا رحم کرد که آتش‌سوزی گسترش پیدا نکرد چراکه کافی بود در آن لحظه ازدحام بیشتر می‌بود و آتش‌سوزی به خودروهای مجاور سرایت می‌کرد و فاجعه‌ای مانند اسلام‌قلعه و حتی بدتر از آن رخ می‌داد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: چرا نظارتی بر ایجاد و استقرار تجهیزات ایمنی و اطفای حریق در منطقه ویژه اقتصادی نیست؟ چرا خودروی آتش‌نشانی وجود ندارد؟

نخعی تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی درآمد سرشاری برای مالکان دارد اما حاضر نیستند برای ایجاد زیرساخت‌های ایمنی و اطفای حریق اقدامی انجام دهند و مسئولان نظارت نمی‌کنند و منتظر هستند اتفاقی بیفتد و فاجعه‌ای مانند اسلام قلعه رخ دهد.

48 

کد خبر 1491066

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =