آخرین الزامات بهداشتی ورود و خروج از مرزهای هوایی به خوزستان اعلام شد

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری آخرین الزامات بهداشتی ورود و خروج مسافران داخلی و خارجی به مرزهای هوایی کشور از جمله خوزستان را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان هواپیمایی کشور، محمدحسن ذیبخش در این باره اظهار کرد: تمامی اتباع ایرانی و خارجی (بالای ۸ سال) اعم از عادی، دیپلمات و غیره که قصد سفر به جمهوری اسلامی ایران را دارند، ملزم به ارائه گواهی تست مولکولی ( RT-PCR ) منفی از نظر کووید ۱۹، با مدت اعتبار حداکثر ۹۶ ساعت از آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدا به زبان انگلیسی یا مورد تایید کنسولگری، پیش از سوار شدن به هواپیما در فرودگاه مبدا هستند.

وی افزود: مسافران بایستی فرم خوداظهاری عدم ابتلا به کووید۱۹ را در فرودگاه مبدا قبل از صدور کارت پرواز تکمیل و به نماینده شرکت هواپیمایی ارائه کنند و همچنین فرم تعهد مسافر را در طول پرواز تکمیل و در فرودگاه مقصد به نماینده وزارت بهداشت مستقر در فرودگاه تحویل دهند.

وی گفت: مسافران مستقیم یا غیرمستقیم، بالای  ۸ سال که از مبدا کشورهای پرخطر (قاره اروپا) سفر کرده و یا از آن کشورها به عنوان نقطه ترانزیتی (با اقامت بیش از ۴ ساعت) استفاده کرده اند، همچنین مسافران ورودی از مبدا سایر کشورها که در غربالگری و مراقبت سندرمیک به عمل آمده در مرز ورودی علامت دار و یا مشکوک باشند ملزم به انجام دوباره ی آزمایش تست مولکولی( RT-PCR ) در بدو ورود به کشور و در فرودگاه مقصد هستند.

به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، هزینه تست مولکولی(RT-PCR) و در صورت الزام به قرنطینه که توسط بهداشت مرزی مشخص می شود نیز برعهده مسافر است.

46

کد خبر 1491251

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =