مجوز جذب ۲ میلیارد دلاری تسهیلات خارجی برای ساخت خطوط مترو

نمایندگان مجلس با مجوز دولت برای تخصیص ۲ میلیارد دلار از تسهیلات مالی خارجی برای ساخت خطوط قطار شهری و طرح های کاهش آلودگی هوا و مدیریت پسماند موافقت کردند.

به گزارش خبرآنلاین، نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه، 11 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 1400، با بند "د" تبصره 3 ماده واحده لایحه بودجه 1400 موافقت کردند.

متن این بند به شرح زیر است:

دولت مجاز است در صورت تامین 7.5 درصد سهم دستگاه توسط شهرداری ها و دستگاه های ذیربط و تعهد به بازپرداخت 50 درصد اصل و سود توسط همان دستگاه حداقل 2 میلیارد دلار از تسهیلات مالی خارجی در سقف سهمیه بند الف این تبصره را جهت ساخت و بهره برداری از خطوط قطار شهری و طرح های کاهش آلودگی هوا و مدیریت پسماند اختصاص دهد، دولت موظف است با رعایت ماده 5 قانون حمایت از سامانه های حمل و نقل ریلی شهری و حومه مصوب 22 مردادماه 1385 نسبت به تضمین اصل و سود این تسهیلات اقدام کند، به شهرداری ها اجازه داده می شود در صورت تامین کل سهم و تضمین اصل و سود این تسهیلات خارج از سهم این بند نسبت به اخذ تسهیلات اقدام کنند.

در ادامه نمایندگان با اصل تبصره 3 ماده واحده لایحه بودجه با 177 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 200 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

223224

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1491269

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =