تلاش ویژه عربستان برای میزبانی از باشگاه‌های ایران!

عربستان با مکاتبات پیاپی با کنفدراسیون فوتبال آسیا در پی دریافت میزبانی دور اول مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا در چندین گروه است.

در شرایطی که کشور قطر از میزبانی متمرکز رقابت های لیگ قهرمانان آسیا کنار کشیده و هیچ کدام از باشگاه های این کشور در گروه های پنج گانه درخواست میزبانی لیگ قهرمانان آسیا را ارائه نداده‌اند، عربستان در تلاش است میزبانی را برای چهار تیمی که در مرحله مقدماتی این رقابت ها شرکت می‌کنند، به دست آورد.

عربستان که امکانات و استادیوم های خوبی را در اختیار دارد، برای رسیدن به این مقصود یک مانع بزرگ دارد که آن هم‌گروهی تیم های ایرانی با تیم های عربستانی است که پیش از این و در چهار فصل گذشته، کشور عربستان بنا به دلایل سیاسی مانع از انجام بازی ها در این کشور و البته سفر به ایران شده است. با این حال مسئولان عربستانی به کنفدراسیون فوتبال آسیا اطمینان خاطر داده‌اند که این موضوع را حل خواهند کرد.

تلاش ویژه عربستان برای میزبانی از باشگاه‌های ایران!

در عین حال نکته مهم دیگر تقسیم میزبانی بین کشورهای درخواست کننده از ایران تا امارات و از هند تا ازبکستان است و با توجه به شواهد به نظر نمیرسد که ایران شانس چندانی برای دریافت میزبانی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد و بنا بر اخبار واصله شاید فولاد بتواند در  مرحله پلی آف میزبان دیدار خود با العین امارات باشد.

شانس کشور هندوستان هم برای میزبانی گروه پرسپولیس از تیم ایرانی بیشتر است چرا که اسپانسرهای لیگ قهرمانان آسیا علاقه چندانی به برگزاری مسابقات در کشور ایران ندارند.

تلاش ویژه عربستان برای میزبانی از باشگاه‌های ایران!

کنفدراسیون فوتبال آسیا که قرار بود انتهای هفته گذشته تکلیف میزبانی لیگ قهرمانان را مشخص کند هنوز در این باره به نتیجه نرسیده است.

تیم های ایرانی در سه گروه با نمایندگان عربستان همگروه هستند یا امکان تقابل دارند. در گروه دوم الوحده مکه در صورت پیروزی مقابل نماینده عراق به استقبال تراکتور خواهد رفت، استقلال با الاهلی عربستان همگروه است و النصر در انتظار نتیجه پلی آف العین - فولاد خواهد بود. به عبارتی تنها پرسپولیس و الهلال از این قاعده مستثنی شده‌اند.

251 251

کد خبر 1491283

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =