۰ نفر
۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹
گردهمایی شاهکارهای امپرسیونیسم

ایسنا نوشت: بیش از ۱۰۰ اثر هنری از هنرمندان نامدار فرانسوی در کنار تابلوهای نقاشی نقاشان امپرسیونیست استرالیایی، در یک نمایشگاه بزرگ به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش گاردین، بیش از ۱۰۰ تابلو نقاشی از استادان چیره‌دست امپرسیونیست از جمله ۱۹ تابلو نقاشی اثر کلود مونه از موزه هنرهای زیبای بوستون به ملبورن ارسال می‌شود تا در نمایشگاه «شاهکارهای زمستانی» گالری ملی ویکتوریا به نمایش گذاشته شوند.

در این نمایشگاه که در ماه ژوئن آغاز خواهد شد، علاوه بر آثار مونه، تابلوهای نقاشی از پیر آگوست رنوآر، ادگار دگا، کامیل پیسارو و مری کسات به عنوان آثار برجسته امپرسیونیسم فرانسوی نیز به نمایش گذاشته خواهد شد.

۷۹ مورد از تابلوهای نقاشی این نمایشگاه پیش از این هرگز در استرالیا به نمایش گذاشته نشده بودند.

این نمایشگاه در ۱۰ بخش و با بررسی موضوعات و ویژگی‌های بارز امپرسیونیسم به سیر تکامل این جنبش می‌پردازد.

به گفته یکی از مدیران موزه هنرهای زیبای بوستون، این نمایشگاه می‌تواند برای کسانی که چندان با جنبش امپرسیونیسم آشنا نیستند، فرصت بسیار خوبی برای آشنا شدن باشد.

در کنار این تابلوهای نقاشی امپرسیونیسم فرانسوی، آثاری از هنرمندان امپرسیونیست استرالیایی نیز به نمایش گذاشته خواهد شد. ۲۷۰ تابلو نقاشی از هنرمندان استرالیایی از جمله تام رابرتز، آرتور استریتون، کلارا سوترن و جین سوترلند که از مجموعه آثار گالری ملی استرالیا و گالری ملی ویکتوریا و چند مجموعه خصوصی هستند، به نمایش گذاشته خواهند شد.

۵۷۵۷

کد خبر 1491383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =