بی تدبیری در توزیع کالاهای اساسی پذیرفتنی نیست

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: بی تدبیری و سوء مدیریت در قیمت گذاری و نظارت بر توزیع کالاهای اساسی به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علی صالحی صبح سه شنبه در جلسه ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی دستگاه قضائی هرمزگان ضمن تأکید بر لزوم ساماندهی هرچه زودتر به وضعیت توزیع کالاهای اساسی خاطر نشان کرد: نحوه نظارت بر قیمت گذاری و توزیع اقلام مورد نیاز مردم به هیچ عنوان قابل قبول و پذیرفتنی نیست.
وی افزود: طی روزهای اخیر به منظور رصد بازار مرغ به مغازه‌های مختلف در سطح شهر بندرعباس سر زدم و متأسفانه مشاهده نمودم که یا گوشت مرغ در مغازه موجود نبود و یا در صورت وجود نیز فروشندگان، ران و سینه مرغ را به صورت تفکیک شده، آن هم با قیمت بالاتر و گزاف عرضه می‌کردند.
رئیس شورای قضائی استان هرمزگان در ادامه تصریح کرد: قصور و بی ‌مسئولتی برخی از مدیران در انجام وظایف و تکالیف قانونی و همچنین ترک فعل‌ها و بی توجهی به امر نظارت موجب نارضایتی مردم شده است و در صورت ادامه این مشکلات قطعاً بر علیه مدیران متخلف اعلام جرم خواهد شد.
صالحی با طرح این پرسش که «چرا قیمت ماهی و آبزیان در شهر بندرعباس که از منابع عظیم دریایی برخوردار است باید بیشتر از مناطق و استان‌های همجوار باشد؟» خاطرنشان ساخت: این امر نیاز به مدیریت، ساماندهی و نرخ گذاری دارد که باید فوراً انجام شود.
وی تأکید کرد: به رؤسای دادگستری و دادستان‌های عمومی و انقلاب شهرستان‌های استان ابلاغ شده است به منظور تنظیم بازار و کنترل تورم، شخصاً در تیم‌های بازرسی حضور داشته باشند و روند توزیع و قیمت گذاری را با دقت رصد و مدیریت نمایند.
گفتنی است، در ادامه این نشست در خصوص ارائه راهکارهای قانونی برای حل مشکلات ۱۲۰ نفر از اعضای شش شرکت تعاونی روستایی شهرستان جاسک، تصمیم‌گیری شد. همچنین حاضرین جهت رفع مشکلات دو شرکت سند پلاست و همت نشینان ساحل جنوب به تبادل نظر پرداختند و در این خصوص توسط رئیس کل دادگستری استان هرمزگان دستورات لازم صادر شد.

46

کد خبر 1491719

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =