چهارمین جشنواره ملی تئاتر خیابانی "چتر زندگی " در یزد کلید خورد

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با اشاره به آغاز چهارمین دوره جشنواره ملی تئاتر خیابانی "چتر زندگی" در یزد، گفت: ۱۵۴ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد و بعد از بررسی، آثار ۲۲ گروه از سراسر کشور به جشنواره راه یافت که از این تعداد ۱۱ گروه یزدی هستند. 

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ "عباس ملازینلی" اعلام کرد: این جشنواره با محوریت پرداختن به موضوع "خانه و خانواده و دیگر موضوعات اجتماعی" با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، حمایت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره ورزش و جوانان  توسط انجمن هنرهای نمایشی استان در حال برگزاری است.

وی با تاکید بر اینکه هنرهای نمایشی تاثیری سریع و عمیق در فرهنگ سازی جمعه دارند، اظهار کرد: از این رو اجرای این برنامه ها با رویکرد مثبت اعضای شورای شهر و شهردار، در دستور کار سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد قرار دارد.
وی با بیان اینکه، یزد با برگزاری این جشنواره به عنوان یکی از قطب‌های پایدار تئاتر خیابانی کشور تبدیل شده است، گفت: امروز افتخار داریم که میزبان برگزاری چهارمین دوره این همایش از یازدهم تا چهاردهم اسفند ماه جاری باشیم.
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با بیان اینکه  داوری آثار به صورت غیرحضوری انجام می شود، گفت: گروه های یزدی نمایش های خود را در فضایی که امکان کنترل تعداد محدود تماشاچیان باشد، با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به صورت زنده اجرا می کنند و همشهریان میتوانند این آثار را از طریق فضای مجازی دنبال کنند.

48 

کد خبر 1491766

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =