هزار و ۶۲۶کیلومتر از راههای استان قزوین خط‌کشی شد

رییس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون هزار و ۶۲۶کیلومتر از راه های حوزه استحفاظی این استان اعم از بزرگراه، آزادراه و راههای اصلی و فرعی خط‌کشی شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ امیر علی‌پور، رییس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل  راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: خط‌کشی راه‌ها مهمترین و بهترین روش برای افزایش ایمنی و کاهش حوادث جاده‌ای است که سالانه در ۲ هزار کیلومتر از راه‌ها انجام می‌شود.

علی‌پور ادامه داد: اداره ایمنی راه و حریم این اداره کل در راستای ارتقای حفاظ ایمنی میانه راهها و نواحی پل و پرتگاهی و بهسازی حفاظ‌های موجود امسال ۴۴کیلومتر حفاظ بتنی و ۱۰۵ کیلومتر نیوجرسی دوموج و سه‌موج نصب کرد.

او از تهیه و نصب علایم ایمنی راهها به تعداد ۴هزار و ۸۱۶عدد و همچنین تعمیر و نگه داری هزار و ۱۵۱عدد علایم ایمنی خبر داد و گفت: این تابلوها شامل تابلوهای اخطاری، انتظامی و مسیرنما بوده است.

رییس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل ر اهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین، ۸۱کیلومتر ایمن‌سازی اضطراری راه‌ها با تهیه و حفظ علایم و تجهیزات ایمنی، نصب شیار لرزاننده با اولویت راه‌های دوخطه در ۶۶کیلومتر از راهها و اجرای روشنایی نقطه ای در محل ۱۷تقاطع همسطح و پارکینگ محورهای پرتردد و اجرای روشنایی طولی در ۲کیلومتر از راههای  نواحی و گردنه‌های مه‌گیر را از دیگر اقدامات اداره ایمنی راه و حریم این اداره کل در سال جاری عنوان کرد.

کد خبر 1492071

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =