احیای حقوق عامه با اطلاع‌رسانی در سامانه سجام

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: شهروندان، حقوق عامه در معرض تضییع را از طریق سامانه سجام اطلاع دهند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ نوراله قدرتی، رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: یکی از آفات امر قضا آمیخته کردن قضاوت با هواهای نفسانی است و قضات باید به پرهیز از این مسئله توجه ویژه داشته باشند.

او افزود: مراجعه قاضی به کارشناس و مشاوره با افراد متخصص، آگاه و صاحب تجربه نه تنها خلاف استقلال قضایی نیست بلکه در صدور رای متقن تاثیر بسزایی دارد.

قدرتی بیان کرد: آمارهای موجود نشان می دهد که زمان رسیدگی به پرونده ها در دادگاه ها کاهش یافته اما باز هم باید در این رابطه گام های جدی تر برداشته شود.

او ضمن تاکید بر اهمیت صیانت از حقوق عامه گفت: در راستای صیانت از حقوق عامه در استان اگر شهروندان از حقوق عامه در حال تضییع مطلع هستند، می توانند آن را به صورت مستند از طریق سامانه سجام ارسال کنند تا موضوع به دادسرا ارجاع و دادستان جهت صیانت از آن اقدام کند و به این ترتیب احیای حقوق عامه را سرعت ببخشند.

مقام ارشد قضایی استان در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم توجه به ساز و کار مصالحه و انجام صلح و سازش نیز تأکید کرد و افزود: آن دسته از دعاوی مالی و خانوادگی که در شورای حل اختلاف و دادگاهها با مصالحه قابل حل و فصل هستند باید از همین طریق به نتیجه برسند.

رییس کل دادگستری استان قزوین ضمن تاکید بر لزوم سلامت همکاران دستگاه قضا گفت: سلامت قوه قضاییه تضمین کننده سلامت تصمیمات و آرا و احکام قضایی است همچنین اعتماد عمومی بزرگترین سرمایه دستگاه قضایی است که نباید مخدوش شود.

48

کد خبر 1492108

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =