پاسخ وزارت خارجه به اتهام‌زنی وزیرخارجه آمریکا به ایران

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اتهام زنی های بی اساس وزیر امور خارجه آمریکا علیه کشورمان در خصوص اتهام تشدید تنش در یمن اظهار داشت: آمریکایی ها اکنون به جای پاسخگویی به جنایت های شش ساله خود در یمن نمی توانند در مقام مدعی علیه دیگران اتهامات بی اساس مطرح کنند.

به گزارش خبرآنلاین، سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: متجاوزان و دشمنان مردم یمن که در طول شش سال مردم بیگناه یمن را به خاک و خون کشیده اند و منابع و زیرساخت های این کشور عظیم را نابود کرده اند و از فروش تسلیحات به ائتلاف سعودی با تجارت خون در یمن کسب سود کرده اند، اکنون که می دانند راهبرد نظامی ضدانسانی خود در برابر ملت مقاوم یمن شکست خورده است، می خواهند با فرافکنی، مسئولیت این جنایت ها را از خود سلب و اذهان عمومی را منحرف کنند، این در حالی است که حافظه تاریخی ملت یمن و جهان هیچگاه جنایت های آنها را فراموش نخواهد کرد و به عنوان بدنامان تاریخ باقی خواهند ماند.

خطیب زاده در ادامه تاکید کرد: دولت جدید آمریکا در حالی ادعای تلاش برای پایان جنگ یمن را دارد که تاکنون شاهد اقدامی عملی برای توقف تجاوز ائتلاف سعودی نبوده ایم  و این دولت همچنان در مسیری غلط مواضع دولت پیشین در اتهام زنی های بی اساس و نادیده گرفتن واقعیت های یمن ادامه داده و  ادعای آنها برای برقراری صلح در یمن از حد حرف تجاوز نکرده و به چند مانور سیاسی در این راستا اکتفا کرده اند.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی در پایان تصریح کرد: مواضع جمهوری اسلامی ایران از ابتدای جنگ یمن مشخص بوده و همواره تاکید داشته ایم هیچ راه حل نظامی برای بحران یمن وجود ندارد و در همین راستا پیشنهاد راه حل چهار ماده ای جمهوری اسلامی ایران که در ابتدای جنگ مطرح شد همچنان به عنوان راه حل اساسی پابرجاست و جمهوری اسلامی ایران همچنان از تمام ظرفیت خود برای پیشبرد تلاش های سازمان ملل به منظور برقراری صلح در یمن استفاده کرده و هرگونه تلاشی که به پایان تعرض به ملت یمن بیانجامد را مورد حمایت قرار می دهد.

311311

کد خبر 1492121

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • عزیز درویش IR ۰۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
    0 0
    این امریکایی ها به معنای واقعی کلمه ، جنایتکار و وحشی هستن ‌ . کشوری که سودش تو جنگ و فروش سلاح های کشتار انسانه ، چطور میتونه از انسانیت صحبت کنه ؟ کشوری که تو دویست سیصد . اصلا پونصد سال قدمت،بیشتر از دویست جنگ را که بیشترش از قاره امریکا بیرون بوده و اصلا ربطی به اون نداره رو اغاز کرده . اونم بزدلانه و وحشیانه با چندتا کشور احمق مثل خودش .بزدل لانتوری وجود تنها بیرون اومدن و زدن تو دل تاریکی رو هم نداره . انگار نه انگار مردم دو تا شهر ناکازاکی و هیروشیما رو با سلاح کشتار جمعی و اتمی ، به طور کامل نابود کرده و حداقل بیست هزارتا کودک زیر ده سال تو این دوتا شهر بوده . لعنت به تو . چه زمانی تحمل کره زمین تموم میشه و خدش رو از دست این غده سرطانی نجات میده خدا میدونه . فقط خدا میدونه به واسطه وجود یه همچین کشوری چند ملیون نفر دیگه خواهند مرد .