۴۳ پروژه منابع طبیعی در خراسان جنوبی به بهره برداری می‌رسد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی از افتتاح ۴۳ پروژه به مناسبت هفته منابع طبیعی در سطح استان خبر داد و گفت: این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان جنوبی : علیرضا نصر آبادی  در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شعار امسال هفته منابع طبیعی "حرکت جهادی و همگانی در راستای حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی" نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه آغاز این هفته با نهال کاری سراسری همزمان با سراسر کشور آغاز می‌شود گفت: روز پنجشنبه ۱۴ اسفند ماه در یک اقدام همگانی و افتتاح سراسری همزمان با کشور در استان نیز به منظور توسعه و ساماندهی ورودی‌های شهر بیرجند نهال کاری آغاز می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی بیان کرد: در این راستا از مسیرهای اصلی کرمان، زاهدان و مشهد با همکاری دستگاه‌های اجرایی و با حضور استاندار خراسان جنوبی احیای مسیرهای ورودی را با کاشت نهال آغاز می‌کنیم.

نصرآبادی با بیان اینکه یک نهال کاری مشترک هم برنامه‌ریزی شده که با همکاری صدا و سیما انجام خواهد شد افزود: یکی دیگر از روزهای هفته منابع طبیعی نیز با همکاری حوزه‌های علمیه این مراکز و بقاع متبرکه نهالکاری شود.

وی از برگزاری بزرگداشت شهدای زن خبر داد و گفت: امسال با مشارکت بنیاد شهید قرار است نهالکاری منزل ۶ شهیده زن را را در استان نیز انجام دهیم.

مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی با بیان اینکه هر سال توزیع رایگان نهال در استان را داشتیم ادامه داد: اما امسال به دلیل وجود محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توزیع نهال را به صورت جدی نداریم اما اگر دستگاهی درخواست نهال داشته باشد آمادگی داریم ک از گونه‌های غیرمثمر به آنها بدهیم.

نصرآبادی بابیان اینکه تا کنون ۴۳۰ هزار اصله نهال جنگلی در نهالستان‌های ما تولید شده است بیان کرد: افتتاح ۴۳ پروژه در این هفته نیز در دستور کار است که از این تعداد ۲۴ پروژه آبخیزداری و سازه‌های آبی، ۱۴ پروژه مقابله با بیابان‌زایی، ۳ پروژه جنگل‌کاری و جنگلداری و یک پروژه تعمیم ترسیب کربن است که در طول هفته منابع طبیعی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اعتبار این پروژه‌ها را بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان عنوان و تصریح کرد: ۶۰ هزار نفر در قالب ۱۵ هزار خانوار، ۱۱۵ روستا و آبادی و ۳۲ منبع آبی از مزایای این پروژه‌ها بهره‌مند و حدود ۱۸ هزار نفر اشتغال نیز ایجاد می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی یادآر شد: در حوزه تقدیر از نمونه‌ها در سال گذشته یک نمونه ملی و ۳ نمونه استانی داشتیم که از منابع طبیعی بودند که از آنها نیز در این هفته تقدیر و همچنین مانور مشترک یگان حفاظت با تجهیزات کامل به صورت رژه و مانور خودرویی برگزار می‌شود.

48

کد خبر 1492177

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =