ششمین جشنواره بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای خلیج فارس در کرمان برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: ششمین جشنواره بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای خلیج فارس به میزبانی کرمان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان : محمدرضا علیزاده در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با تبریک اعیاد ماه رجب با بیان اینکه رسانه‌ها نقش مهمی در تبیین برنامه‌های فرهنگی و هنری در استان کرمان دارند اظهار داشت: برگزاری رویدادهای فرهنگی هنری یک ظرفیت بزرگ برای معرفی چهره استان است.

وی با اشاره به اینکه جشنواره بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای خلیج فارس یکی از این ظرفیت‌ها است ادامه داد: این بازی‌ها گردش مالی زیادی داشته و در سطح دنیا به آن توجه می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه از طرف دیگر امنیت و تاثیرات فرهنگی این بازی‌ها بسیار مهم بوده و لازم است به آن در کشور توجه کنیم افزود: مؤسسه توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی که زیرمجموعه وزارت ارشاد است متولی برگزاری این جشنواره در کشور است.

وی با اشاره به اینکه ششمین جشنواره بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای خلیج فارس به میزبانی کرمان برگزار می‌شود گفت: این جشنواره با هدف ایجاد فضای شاد و مفرح در بین خانواده‌ها و جوانان و همچنین برقراری رقابت سالم برگزار می‌شود.

علیزاده با بیان اینکه قرار بود جشنواره ششم در سال ۹۸ برگزار شود اما کرونا مانع برگزاری آن شد ادامه داد: دوره پنجم این جشنواره در کرمان برگزار شده و ششمین جشنواره بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای خلیج فارس نیز امسال با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دبیرخانه جشنواره در استان کرمان مستقر شده است گفت: در دوره ششم جشنواره بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای تمام مجوزهای لازم برگزاری جشنواره اخذ شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه این جشنواره حتماً باید به‌صورت حضوری برگزار می‌شد افزود: بستر لازم فراهم شده تا جشنواره ششم بازی‌های رایانه‌ای به‌صورت غیرحضوری و آنلاین برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه امروز از پوستر جشنواره رونمایی می‌شود و تا ۲۵ اسفندماه این فرصت وجود دارد تا علاقمندان ثبت‌نام خود را انجام بدهند گفت: این مسابقات در پنجم فروردین‌ماه سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

علیزاده با بیان اینکه اختتامیه جشنواره در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود افزود: این جشنواره پیشینه بسیار خوبی دارد و شورای سیاستگذاری آن برنامه‌ریزی لازم را برای برگزاری جشنواره باشکوه انجام داده است.

48

کد خبر 1492184

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =