درخواست استاندار کردستان از مردم برای همراهی در اجرای مأموریت‌های پلیس

استاندار کردستان گفت: موفقیت پلیس در تأمین امنیت اجتماعی بدون همکاری و مشارکت مردمی حاصل نمی‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از سنندج :بهمن مرادنیا نشست با فرمانده انتظامی استان که در استانداری کردستان انجام شد، "تامین امنیت و ارتقای احساس امنیت شهروندان" را جزو مأموریت اصلی پلیس خواند و اظهار داشت: تامین این مطالبه مردمی، موجب اعتماد هر چه بیشتر شهروندان به مجموعه پلیس و مشارکت آنان در برقراری امنیت خواهد شد.

وی با بیان اینکه کاهش احساس امنیت موجب بی‌اعتمادی، رواج بدبینی، عدم مشارکت و همکاری در برنامه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی می‌شود، افزود: این روند بستر مناسبی برای آشفتگی اجتماعی و تهدید امنیت داخلی خواهد شد.

استاندار کردستان با تاکید بر اینکه موفقیت پلیس در تأمین امنیت اجتماعی بدون همکاری و مشارکت مردمی حاصل نمی‌شود، تصریح کرد: همراهی همه شهروندان و دستگاه‌های اجرایی برای حفظ و ارتقای امنیت یک ضرورت بوده و باید همه با هم در این راستا تلاش کنیم.

وی نیروی انتظامی را نهادی پیشگام در تأمین امنیت اجتماعی در جامعه اسلامی دانست و گفت: خوشبختانه در سطح کشور و استان کردستان، مأموریت‌های هدفمند پلیس همواره اخلاق‌محور و در راستای تحقق ارزش‌های الهی و اسلامی است.

مرادنیا با ذکر اینکه نیروی انتظامی همواره مولد امنیت پایدار در جامعه است، یادآور شد: امنیت و آسایش پایدار کنونی به همت تلاش‌های بی‌وقفه و ایثارگری‌های شبانه‌روزی مدافعان و متولیان امنیت از جمله کارکنان انتظامی به دست آمده و ما باید قدردان این نعمت ارزشمند باشیم.

 برخورد قاطع پلیس با اراذل و اوباش و برهم زنندگان امنیت در کردستان

سردار علی آزادی فرمانده انتظامی استان کردستان نیز در این نشست با بیان اینکه بی‌تردید امروزه نیروی انتظامی با مردم، برای مردم و در خدمت مردم است، اظهار داشت: بخشی از امنیت کنونی کشور مدیون تلاش‌های نیروی انتظامی بوده و در این راستا برای حفظ سلامت و جان مردم جان می‌دهیم.

وی با اشاره به در پیش بودم روزهای پایانی سال، از اجرای طرح‌های ویژه انتظامی و ترافیکی در سطح استان خبر داد و گفت: تمام تلاشمان این است که همانند سال‌های گذشته در ایام نوروز بهترین شرایط و وضعیت توأم با آرامش و آسایش را برای مردم فراهم کنیم اما انتظار می‌رود شهروندان فهیم نیز دستورالعمل‌های  بهداشتی را رعایت کنند.

 فرمانده انتظامی کردستان از مقابله با قاچاق کالا و برخورد قاطع و سریع با اراذل و اوباش، افراد شرور، سارقان و برهم‌زنندگان نظم و امنیت عمومی در سطح استان خبر داد و تصریح کرد: کسانی که به هر نحو بخواهند امنیت و آرامش شهروندان را به مخاطره بیندازند با برخورد قانونی پلیس روبه‌رو خواهند شد.

48

کد خبر 1492213

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =