خسارت سرما به درختان میوه در شهرستان مشهد

شهرستان مشهد در حالی که از نیمه بهمن ، شرایط آب و هوایی بهاری را تجربه می‌کرد و شکوفه باران درختان خبر از بهار زودرس می‌داد، دوباره زمستانی شد و باعث خسارت به درختان میوه گردید .

به گزارش خبرآنلاین از خراسان رضوی : باغ‌های مشهد از نیمه‌های بهمن به استقبال بهار رفتند و جوانه زدن درختان و شکوفه باران شدن آنها، بهار را در نیمه‌های زمستان به مردم این دیار هدیه داد.
این زیبایی بهارانه از همان ابتدا کشاورزان و باغداران را نگران کرد زیرا بسیار احتمال می‌رفت زمستان دوباره از راه برسد و سرمازدگی، عایدی امسال باغداران از تداخل فصل‌ها شود.
مسئول باغبانی جهاد کشاورزی شهرستان مشهد گفت : سرما و یخبندان اخیر با توجه به گرمای حدود یکماهه قبل از آن که منجر به ظهور جوانه های رویشی و زایشی درختان میوه گردیده بود،باعث بروز خسارت  به محصولات باغی گردیده است.
برآوردهای اولیه حاکی است،درختان زردآلو و بادام بیش از ۷۰ درصد ،انگور حدود ۳۰ درصد و سایر درختان میوه احتمالا بین ۵ تا ۲۵ درصد دچار خسارت گردیده اند.
محمد جعفری اظهار داشت : سرمازدگی پدیده‌ای است که درجه حرارت‌های پایین سبب ایجاد خسارت و یا از بین رفتن اندام‌های گیاهی می شود. این عارضه در محصولات سبزی و صیفی خارج از فصل در روزهای سرد پاییز و زمستان و در درختان میوه در فصل زمستان و یا اوایل بهار حادث می شود و هر ساله خسارت‌های زیادی بر جای می گذارد.
محمد جعفری گفت: عمدتاً دو نوع روش برای مقابله یا پیشگیری از سرمازدگی، توصیه می شود که روش اول شامل روش های طولانی مدت است که قبل از ورود سامانه یخبندان اعمال می شود و روش دوم روش های فعال کوتاه مدت است که در زمان و نزدیک به بروز یخ زدگی انجام می شود.
وی افزود: سرمازدگی از جمله تنش های غیرزیستی است و به شرایطی اطلاق می شود که گیاه در نتیجه بروز درجه حرارت‌های بین صفر تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد خسارت می‌بیند. آثار اولیه این تنش عبارتند از کاهش عمومی رشد، تغییر رنگ، کلروز، تخریب بافت های سلولی، عدم جوانه‌زنی بذر، عدم انتقال مواد فتوسنتزی، عدم جذب عناصر غذایی و غیره که برخی از آثار این تنش برگشت‌پذیر و برخی از آثار دیگر این تنش مانند فتوسنتز در اثر تخریب کلروپلاست ها و پیری زودرس گیاه غیرقابل برگشت هستند.
جعفری خاطر نشان کرد: جهت جلوگیری یا کاهش این خسارت می توان از راه‌کارهای فنی مختلف بهره برد که بسته به شرایط و توانایی کشاورز و منطقه، می توان از آن‌ها استفاده کرد.
وی اضافه کرد: مهم‌ترین راه‌کارها استفاده از دستگاه‌های مه ساز، استفاده از دود و هدایت آن روی مزارع (در مناطق غیرمسکونی)، آبیاری بارانی یا غرقابی یا قطره ای، استفاده از ماشین های ایجاد باد در مزارع، عایق‌سازی مزارع به وسیله پلاستیک یا پوشش‌های مختلف، استفاده از ضدیخ طبیعی «کراپ اید» (جدیدترین روش ارائه شده) هستند.
 استفاده از دود در شب هایی که وارونگی حرارتی ایجاد شده است، گرمایی که به صورت طول موج بلند از زمین خارج می شود را از خود عبور داده و همچنین در روز نور خورشید را که به صورت طول موج کوتاه است، ازخود عبور نمی دهد. ایجاد دود از نظر محیط زیست زیان‌آور است. بنابراین استفاده از دود در مناطق غیرمسکونی توصیه می شود.
وی افزود: دستگاه مه ساز باعث کاهش از دست رفتن گرما از سطح خاک و گیاه می شود و ایجاد مه مصنوعی به‌عنوان سدی در برابر هدر رفتن گرما از سطح خاک و گیاه می شود. مه می تواند تا ۴ درجه سانتی‌گراد گرما تأمین کند. همچنین دستگاه مولد باد شامل یک برج فولادی بلند و یک پروانه گردان بزرگ هستند. هنگامی که پروانه ماشین باد می چرخد، هوا را از بالا به پایین کشیده و باعث پایین آوردن هوای گرم بالای سطح می-شود. مشکل عمده این سیستم بالا بودن هزینه اولیه تهیه آن است.
محمد جعفری از باغداران خواست تا گونه های درختی خود به ویژه درختان گردو،بادام و زردآلو را با ارقام دیرگل جایگزین کنند تا از بخش زیادی از خساراتی که هرساله با نوسانات دمایی متوجه کشاورزان می شود، جلوگیری شود.

کد خبر 1492318

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =