رئیسی برای راه‌اندازی فولاد ارومیه، ضرب‌الاجل دو ماهه تعیین کرد

رئیس دستگاه قضا در جریان سفر به آذربایجان‌غربی، برای راه‌اندازی مجتمع فولاد ارومیه، ضرب‌الاجل دوماهه تعیین کرد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی در جریان سفر به این استان، از مجتمع فولاد ارومیه بازدید کرد.

رئیسی در این بازدید با تعیین ضرب‌الاجل دو ماهه برای راه‌اندازی این مجتمع، گفت: باید هرچه سریعتر با تشکیل کارگروهی با عضویت مسئولان استانی، مشکلات موجود بر سر راه این واحد تولیدی مرتفع شده و سرمایه‌گذار و بانک تسهیلات‌دهنده با تعامل با یکدیگر نسبت به بر مدار تولید قرار دادن مجتمع فولاد ارومیه اقدامات مقتضی را انجام دهند.

در جریان این بازدید که مسئولان استانی، سرمایه‌گذار مجتمع فولاد ارومیه و نماینده بانک عامل نیز حضور داشتند، رئیس دستگاه قضا با اشاره به ضرورت تعجیل در راه‌اندازی این مجتمع تولیدی گفت: با عنایت به اینکه در این مجتمع تولیدی ماشین آلات و تجهیزات کامل مستقر شده و تجهیز ۸۵ درصدی امکانات صورت گرفته، تاخیر در راه اندازی آن هیچ گونه توجیهی ندارد و همه مسئولان و دست‌اندرکاران باید برای در مدار تولید قرار گرفتن این مجتمع، همه ظرفیت‌ها را به کار بگیرند.

وی در ادامه بعد از سخنان سرمایه‌گذار مجتمع فولاد ارومیه، نماینده بانک و استاندار آذربایجان‌غربی، گفت: بر مبنای قوانین موجود و دستورالعمل صادره، باید هر چه سریع‌تر مسائل مابین سرمایه‌گذار مجتمع فولاد ارومیه و بانک تسهیلات‌دهنده مرتفع شده و این واحد صنعتی ظرف دو ماه در مدار تولید و اشتغال قرار گیرد و در مسیر رفع مشکلات مجتمع فولاد ارومیه، دستگاه قضایی و دادگستری آذربایجان‌غربی نهایت مساعدت را به عمل خواهند آورد و رئیس دادگستری استان نیز در جلسات شورای اقتصاد مقاومتی، موضوع راه اندازی این مجتمع تولیدی را با جدیت دنبال خواهد کرد.

گفتنی است، معوقات متعدد مالک اصلی مجتمع فولاد ارومیه به بانک‌های مختلف سبب تملک این مجتمع تولیدی از سوی بانک‌های مزبور شده و در نتیجه تولید در آن متوقف شده است.

46

کد خبر 1492352

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =