توضیح استاندار تهران درباره ساعات محدودیت تردد شبانه

فارس نوشت: استاندار تهران با اشاره به اینکه ساعات اجرای طرح ممنوعیت تردد شبانه در پایتخت تغییر نمی‌کند، گفت: اجرای این طرح از ساعت 21 تا 3 بامداد ادامه دارد.

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در حاشیه افتتاح دو ایستگاه متروی دولاب و میدان قیام در جمع خبرنگاران درباره 3 درخواست حسن روحانی از شهرداری تهران گفت: موضوع  رفع بوی نامطبوع تهران یکی از مطالبات از شهرداری پایتخت است که اقداماتی جهت رفع این مشکل تاکنون انجام گرفته است.

وی افزود: بوی نامطبوع چندین کانون دارد که یکی از آنها دام‌گسترها و دیگری تصفیه‌خانه‌های شهرهای پیرامونی است که با اعتبارات تصویب‌شده طبق بررسی کارشناسان محیط زیست 55 درصد بوی نامطبوع پایتخت کمتر شده است. 

وی درباره درخواست دیگر روحانی در مورد کودکان کار گفت: جلسات مختلفی در این زمینه برگزار شده، از جمله روز گذشته که جلسه‌ای با مدیرکل اتباع، شهرداری و بهزیستی تهران برگزار شد. 

وی افزود: جمع‌آوری کودکان کار از شهریور آغاز شده و تاکنون 650 نفر از این کودکان در مراکزی که شهرداری فضای آن را آماده کرده و بهزیستی بستر اشتغال ایجاد کرده است، پذیرش شده‌اند. 

بندپی گفت: اکنون 600 نفر از این افراد آزاد و 50 نفر هنوز در مراکز هستند. همچنین 80 درصد کودکان کار، اتباع خارجی و بقیه هم‌وطنانمان هستند که براساس آئین‌نامه‌ها اقدامات لازم جهت ساماندهی این افراد انجام گرفته است. 

وی بیان داشت: درخواست دیگر روحانی از حناچی در مورد ساماندهی ارتفاع ساخت و ساز بوده است که اقدامات خوبی توسط شهرداری انجام گرفته و نظم و انضباط درون شهر را به لحاظ ساخت و سازها شاهد هستیم.

وی درباره اجرای محدودیت‌های تردد شبانه گفت: این محدودیت‌ها همچنان اعمال خواهد شد و از شهروندان درخواست همکاری در این زمینه داریم. ساعات طرح تغییر نمی‌کند و از ساعت 21 تا 3 صبح اجرای آن ادامه دارد. 

وی با بیان اینکه تهران 12 میلیون جمعیت روزانه دارد و در آستانه نوروز به شلوغی خیابان‌ها افزوده شده است، یادآور شد: شهروندان باید در رعایت پروتکل‌ها دقت کنند. همکاری مردم در اجرای طرح منع تردد شبانه کمرنگ شده و همکاری شهروندان تا بهتر شدن اوضاع تهران به لحاظ کرونا لازم است. 

وی در مورد تأمین کالاهای اساسی شب عید گفت:‌ستاد تنظیم بازار یک روز در میان جلساتی را برگزار کرده و به شدت این موضوع مدنظر قرار دارد. وزیر جهاد کشاورزی نیز در میادین مربوطه حضور یافته و نظارت بر نرخ اقلام و توزیع آن وجود دارد و کمبودی در انبارها نیست. 

47231

کد خبر 1492429

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =