بهره برداری از ۳ پروژه ی عمرانی و خدماتی در آبادان آغاز شد

پیش از ظهر امروز و با حضور قاسم سلیمانی دشتکی استاندار خوزستان در قالب ویدئو کنفرانس، از پروژه های عمرانی و خدماتی شهرداریهای شهرهای آبادان، دزفول، ایذه و امیدیه با ۵۷.۶ میلیارد تومان اعتبار بهره برداری شد که سهم آبادان از این افتتاحیه ها ۳ پروژه با ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بود.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از آبادان، شهردار آبادان در این آئین که در محل تالار غدیر فرمانداری شهرستان آبادان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به موقعیت جغرافیای خاص شهر آبادان و قرار گرفتن محل دفن زباله‌های شهری در منتهی الیه تالاب بین المللی شادگان سایت پردازش و تفکیک پسماندهای شهری با ظرفیت ۱۵۰ تن در طول شبانه روز در زمینی به مساحت ۴ هکتار ایجاد شده است.

محمودرضا شیرازی با اشاره به هزینه کرد ۱۲ میلیارد تومانی بخش خصوصی برای راه اندازی سیستم پردازش و تفکیک پسماندهای شهری گفت: این سایت در سه نوبت کاری قادر به کاهش ۳۰ درصدی زباله‌های شهری و جداسازی ۳۰ درصدی زباله های خشک و تر از یکدیگر است.

به گفته ی وی با راه اندازی این سایت، برای ۱۳۰ نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه این پروژه یک طرح زیست محیطی است و از این پس زباله های شهری آبادان به صورت اصولی دفن می شود، افزود: همچنین موضوع تجزیه و بازیافت نخاله های شهری با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در دستور کار شهرداری قرار دارد.

شهردار آبادان از احداث بلوار ساحلی بهمنشیر حدفاصل خیابان بهمن ۲۲ تا ۳۵ و احداث خیابان بهمن ۳۵ با صرف اعتباری معادل ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به عنوان دیگر پروژه های شهرداری  نام برد و گفت: در این پروژه اقداماتی همچون باند سواره به طول ۲۰۰ متر و عرضه ۹ متر در دو باند و ساخت خیابان بهمن ۳۵ به طول ۶۲۰ متر و عرض ۱۰ متر، انجام روکش آسفالت به طول یک هزار و ۲۰۰ متر با هدف تکمیل بلوار ساحلی بهمنشیر انجام شد.

شهردار آبادان از انجام روکش آسفالت لین چهار احمدآباد با هزینه کرد ۲۰ میلیارد ریال که برای روان سازی ترافیک شهری انجام شد به عنوان یکی دیگر از طرح های افتتاح شده شهردای آبادان نام برد و تصریح کرد: اجرای ۲۳ پروژه شامل احداث ۸ سپتیک و نصب و کارگذاری ۳۰ دستگاه پمپ لجن کش برقی و دیزلی و اجرای ۱۸ پروژه لوله گذاری شبکه آبهای سطحی تحت عنوان پروژه ی احداث خطوط و سپتیک دفع آبهای سطحی در مناطق سه گانه شهرداری با صرف اعتباری معادل ۲ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

شیرازی؛ در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در طرح جامع شهری طول کانال‌های دفع آبهای سطحی آبادان ۶۰۰ کیلومتر پیش بینی شده، گفت: تاکنون ۳۰۰ کیلومتر آن اجرا شده و۵۰ درصد شهر آبادان همچنان فاقد شبکه دفع آبهای سطحی است که در مواقع بارندگی شاهد آبگرفتگی هستیم.

وی افزود: با تلاشهای انجام شده و به منظور تسهیل در دفع آبهای سطحی در سالجاری شمار  موتور پمپ ها و ایستگاههای دفع آبهای سطحی افزایش یافت به نحوی که ۱۹ دستگاه موتور پمپ و ۱۲ ایستگاه دفع آبهای سطحی فعال در آبادان به ۵۰ دستگاه موتور پمپ و ۲۰ ایستگاه دفع آبهای سطحی رسید.

46

کد خبر 1492430

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =