۷۱مددکار اجتماعی در قزوین فعالیت می‌کنند

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: ۷۱مددکار در مراکز نگهداری کودکان و نوجوانان بدسرپرست و بی‌سرپرست این استان مشغول به فعالیت بوده و خدمات زیادی به این قشر از جامعه بهزیستی ارائه می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علیرضا وارثی، مدیرکل بهزیستی استان قزوین با اشاره به فعالیت های مددکاران اجتماعی در حوزه کودکان و نوجوانان بدسرپرست و بی سرپرست اظهار کرد: مددکاری اجتماعی عبارت از مجموعه ای متشکل از تدابیر و روانشناسی، مشاوره و فعالیت های حرفه ای است که در قالب نهادها، سازمان ها و موسسات رفاهی، توانبخشی، اجتماعی، فرهنگی و تربیت بدنی عرضه می شود.

او افزود: این فعالیت ها با هدف ایجاد تغییر و دگرگونی مناسب در شرایط مادی و معنوی افراد و قشرهای جامعه بهزیستی انجام می شود.

این مقام مسئول گفت: مددکاری اجتماعی کار حرفه ای است که به افراد، خانواده ها، گروه ها و جوامع کمک می کند تا رفاه فردی و اجتماعی خود را ارتقاء بخشند و هدف آن کمک به افراد در توسعه مهارت های خود و توانایی آنها در استفاده از منابع خود و جامعه برای حل مشکلات است.

وارثی اضافه کرد: مددکاری اجتماعی علاوه بر بررسی، کاهش و رفع مشکلات فردی و شخصی، به مسائل اجتماعی گسترده تر مانند فقر، بیکاری و خشونت های خانگی و غیره نیز می پردازد.

مدیر کل بهزیستی استان قزوین اظهار کرد: در حال حاضر در پنج مرکز خدمات مددکاری برای کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بد سرپرست ارائه می دهند.

48

کد خبر 1492437

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =