اقدامات موفق خوزستان برای بیابان زدایی در سالهای اخیر

استاندار خوزستان گفت: با بررسی هایی که داشتم استان خوزستان در چند سال اخیر در زمینه ی بیابان زدایی موفق بوده است.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از اهواز، قاسم سلیمانی دشتکی ظهر امروز در حاشیه ی آئین نمادین غرس نهال که به مناسبت فرا رسیدن هفته منابع طبیعی انجام شد، اظهار کرد: هفته منابع طبیعی و روز درختکاری را خدمت همه جهادگران عزیز و فعالان منابع طبیعی و آبخیزداری و همه مردم استان خوزستان تبریک عرض میکنم و آرزو میکنم روزی فرا برسد که ما آتار گرد و غبار و ریز گردها را در بیابان ها و نقاطی که کانون این پدیده است با درختکاری و جنگل کاری محو کنیم.
وی افزود: مهمترین رسالت های جهادگران منابع طبیعی و امور جنگل ها بیابان زدایی، آبخیزداری، کمک به کشت شیلات و کشت درخت در عرصه های کانون ریزگرد است.
وی با بیان اینکه یکی از سنت هایی که توسط پیامبر اکرم (ص) رواج یافت و بسیار حسنه است و سالانه انجام می شود روز درختکاری است، تصریح کرد: اگر هر شخصی در این زمینه تلاش کند به طور حتم یک اجماع ملی و عمومی ایجاد و نتایج خوبی نیز حاصل می شود.

وی یادآور شد: با بررسی هایی که داشتم استان خوزستان در چند سال اخیر در این زمینه ها بویژه بیابان زدایی موفق بوده است. امید می رود با همکاری مسئولان در سطح ملی و استانی بتوانیم منشا خدمات خوبی در زمینه جنگلکاری، آبخیز داری و رفع بلایای طبیعی باشیم.

48

کد خبر 1492461

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =