یک درخت شناسنامه‌دار به ازای تولد هر نوزاد در استان سمنان کاشته شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: یک درخت شناسنامه‌دار به ازای تولد هر نوزاد در استان سمنان با همکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و سایر دستگاههای اجرایی مربوطه کاشته شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان، منوچهر فخری روز پنجشنبه در آیین جشن درختکاری و هفته گرامیداشت منابع طبیعی و آبخیزداری در محوطه مجتمع در حال ساخت فرهنگی و گردشگری امید سرخه افزود: یاد و نام شهدای هشت سال دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مدافعان حرم و وطن را می توان با کاشت نهال شناسنامه دار هم گرامی داشت و کاشت درخت باید به معنای واقعی در استان سمنان فرهنگ سازی شود.
وی با بیان اینکه کاشت نهال در نقاط مختلف استان براساس زیست بوم هر منطقه باشد، ادامه داد: باید به هر دلیل و مناسبت آیینی و ملی در کشور و استان درخت کاشت شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان تصریح کرد: قرار است در ۲۰ هکتار از محوطه مجتمع در حال ساخت گردشگری و فرهنگی امید سرخه درخت کاشت شود که این اقدام بسیار ارزشمند و پسندیده است و با افزایش پوشش گیاهی شاهد فضای سبز خوب برای بهره مندی مردم استان و زائران حرم رضوی (ع) در آینده نزدیک در این منطقه خواهیم بود.
وی اضافه کرد: استانداری سمنان همواره به حفاظت از عرصه های طبیعی و ملی معتقد بوده است و تغییر کاربردی اراضی خط قرمز استانداری سمنان است.

48

کد خبر 1492511

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =