۰ نفر
۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶
واژگونی میکسر در شهر همدان تلفاتی نداشت

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان گفت: واژگونی میکسر بتن بسیار خطر آفرین است هر چند حادثه پنج شنبه در میدان شیرسنگی شهر همدان تلفاتی نداشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین همدان ؛ سرهنگ فرخ جمالی با اعلام این خبر افزود: یک دستگاه میکسر بتن هنگام عبور از سمت خیابان گلزار به میدان شیرسنگی در قسمت سربالایی و سر پیچ به علت اضافه بار واژگون شد.

وی با انتقاد از نبود زیرساختی برای اعمال قانون میکسرها متخلف، گفت: چنانچه خودرویی در مجاور این میکسر تردد می کرد احتمال سقوط بر روی آن پس از واژگونی و جان باختن چند تن وجود داشت که خوشبختانه هنگام واژگونی خودرویی در مجاور میکسر تردد نمی کرد.

رییس پلیس راهور شهرستان همدان خاطرنشان کرد: ظرفیت حمل بار در کارت خودرو میکسرهای بتن مشخص است اما بیشتر مواقع رانندگان ظرفیت تعیین شده را برای صرفه جویی در رفت و آمد، وقت و هزینه رعایت نکرده و بیش از ظرفیت اقدام به بارگیری می‌کنند.

سرهنگ جمالی اضافه کرد: این اقدام آنها سبب بر هم خوردن تعادل وسیله نقلیه به ویژه در سر پیچ ها و واژگونی آنها می شود همچنین در یک نمونه که به تازگی در ابتدای خیابان امیرکبیر رخ داد خودرو میکسر به علت سنگینی بار در آسفالت فرو رفته و واژگون شد.

وی گفت: ماموران در صورت مواجهه با این قبیل تخلف ها، راننده میکسر را جریمه می کنند و به علت ورود خسارت به زیرساخت و ابنیه شهری باید برای اعمال قانون به شهرداری ها معرفی شوند.

طبق ماده ۳۱ قانون رسیدگی به تخلفات، شرکت ها و موسسات حمل و نقل بار و مسافر و رانندگان وسایل حمل نقل عمومی، در صورت تخلف از ضوابط حمل بار، مسافر و ایمنی عبور و مرور در راه های کشور توسط ماموران جریمه و در صورت حمل بار اضافی مسافر یا ایراد خسارت به راه، ابنیه تاسیسات، این خودروها متوقف و برای پرداخت خسارت به شهرداری معرفی شوند.

سرهنگ جمالی تاکید کرد: برای پیشگیری از تکرار تخلف و بروز حوادث ناگوار همچنین جلوگیری از بروز خسارت به زیر ساخت ها باید شهرداری زمینه و سازو کار اعمال قانون این قبیل خودروها را فراهم کرده و جریمه پیش بینی شده نیز بازدارندگی لازم را داشته باشد.

واژگونی میکسر در شهر همدان تلفاتی نداشت

48

کد خبر 1492641

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =