سقوط آزاد قیمت سکه در بازار/ پیش‌بینی آینده قیمت

قیمت سکه این هفته تحت‌تاثیر کاهش قیمت اونس طلا در بازارهای جهانی و نوسان کاهشی قیمت ارز ریزشی قابل توجه را شاهد بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت اونس جهانی به سبب بهبود اوضاع اقتصادی جهانی در حال کاهش است و کارشناسان این روند را ادامه‌دار می‌دانند .

واکسیناسیون سراسری در جهان ، چشم‌انداز آتی اقتصاد را مثبت کرده است و پیش‌بینی ها بر مثبت شدن شاخص‎های اقتصادی جهان دلالت دارد.

تنها در طی چند ماه گذشته، قیمت هر اونس طلا حدود ۲۵۰ دلار هر اونس طلا کاهش داشته و این روند ادامه دار است.

بر اساس اعلام نائب رییس اتحادیه طلا و جواهر،  قیمت هر قطعه سکه تمام طرح جدید با ۵۵۰ هزار تومان کاهش قیمت نسبت به ابتدای هفته، از ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به ۱۰ میلیون و ۶۵۰ هزار در پایان هفته رسیده و هر قطعه سکه تمام طرح قدیم نیز با ۴۰۰ هزار تومان کاهش از ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در محدوده ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قرار گرفته است. 

همچنین در حال حاضر نسبت به ابتدای هفته، نیم‌سکه با کاهش ۲۵۰ هزار تومانی شش میلیون و ۱۵۰ هزار تومان، ربع سکه با کاهش ۱۵۰ هزار تومانی سه میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی نیز با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت دارند. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار نیز با کاهش حدودا ۱۲۹ هزار تومانی  و به چهار میلیون و ۵۳۰ هزار تومان رسید و به همین ترتیب هر گرم طلای ۱۸ عیار بطور متوسط ۸۵۰۰ تومان کاهش قیمت نسبت به اوایل هفته، یک میلیون و چهار هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارند.

بررسی‎ها نشان می‎دهد حباب هر قطعه سکه نیز  حدودا ۳۵۰ هزار تومان است که همین کاهش میزان حباب سکه خود نشان‌دهنده کاهش تقاضاست و به دنبال کاهش تقاضا، حباب نیز کوچکتر شده است.

223223

کد خبر 1492753

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =