صدور مجوز مطالعه فاز دو و سه انسانی واکسن کرونا از سوی وزارت بهداشت

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مخبر گفت: وزارت بهداشت اجازه داد تا فاز دو و سه مطالعه انسانی واکسن کووایران برکت در روزهای ٢٣ و ٢۴ اسفند ماه انجام شود.

محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در مراسم راه اندازی مدارس برکت اظهار کرد: اشتغال مجوز فعالیت‌های ستاد است و امروز اشتغال جزء اساسی‌ترین مشکلات کشور است.

او با بیان اینکه امسال در بنیاد برکت ٢٣٠ هزار شغل ایجاد شده است، گفت: با این کارها امسال این رقم به ٣٠٠ هزار مورد خواهد رسید و سال آینده میزان اشتغال را به ۴٠٠ هزار شغل خواهیم رساند.

مخبر گفت: این کارها با سرمایه و مدیریت مردم انجام شده است و در سال جهش تولید در ستاد اجرایی جهشی متفاوت اتفاق افتاد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با بیان اینکه در مشاغل خانگی امسال بیش از ۶٠ هزار طرح راه اندازی شده است، گفت: در کارهای دانش بنیان ۵٠ درصد سرمایه گذاری خطر پذیر و استارتاپ‌ها توسط ستاد اجرایی انجام می‌شود.

مخبر تصریح کرد: هیچ ایده‌ای در کشور نیست که به ما مراجعه نکند.

او با بیان اینکه ظرف سه روز کارخانه تولید ماسک را با ظرفیت ۵ میلیون ماسک در روز افتتاح کردیم، گفت: ظرف یک ماه داروی رمدیسیور را تولید کردیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با بیان اینکه از ۶ مسیر ساخت واکسن کرونا را دنبال کردیم، ادامه داد: وزارت بهداشت اجازه داد تا فاز دو و سه مطالعه انسانی واکسن کرونا با هم انجام شود و این کار در روزهای ٢٣ و٢۴ اسفند ماه آغاز خواهد شد.

او گفت: این واکسن حداکثر تا ١۵ خرداد ماه به صورت انبوه به بهره برداری خواهد رسید.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1492952

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =