سال 72 حجازی به استقلال می‌رفت، شاید دایی هم آبی می‌شد

پیشکسوت سابق استقلال و پرسپولیس به حرف‌های مومنی واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ امروز محمد مومنی پیشکسوت استقلال در برنامه سلام صبح بخیر شبکه سه گفت علی دایی استقلالی است. این اظهارنظر او بازتاب زیادی در فضای مجازی و رسانه ها داشت. بهزاد داداش زاده پیشکسوت سابق استقلال و پرسپولیس حالا در این باره اظهار نظر جالبی می‌کند. 

دایی در طرشت

سال 70 که من به پرسپولیس رفتم، طرشت زمین خاکی بود. علی پروین همیشه پاتوقش همان جا بود. مهدی عرب زمین را اجاره می کرد. علی دایی درس می خواند و خوابگاهش آنجا بود. یک وقت هایی با کتانی می ایستاد یا می نشست کنار زمین خاکی . بازیکنان پرسپولیس می آمدند و هر وقت یار کم می آوریم علی دایی هم با ما بازی می کرد. انصافا بازی اش هم خوب بود ولی کسی او را نمی شناخت.  6 ماهی گذشت او به بانک تجارت رفت. این تیم در گروه پرسپولیس بود. سرمربی اش هم حجازی بود. با آنها بازی کردیم و دایی یک گل  به ما زد. یادم نیست بردیم یا باختیم. آنجا بود که مهدی عرب به علی پروین گفت این بازیکن را شناختی؟ این همان جوانی بود که کمکی برایمان بازی می کرد. در زمین خاکی. که دیگر علی آقا تصمیم داشت او را بیاورد ولی  استعفا داد و رفت. عابدینی که مدیرعامل شد سریعا جذبش کرد. شاید اگر ناصر حجازی سال 72،73 سرمربی استقلال می شد دایی هم آبی می شد چون اعتقاد زیادی به این بازیکن داشت. خدا بیامرز ناصرخان علی دایی را کشف کرد.

کارکترش به پرسپولیس می‌خورد

این را هم بگویم علی دایی سیستم بازی و کاراکترش به پرسپولیس خورد. ما باید یک واقعیت را در فوتبال بپذیریم. همیشه در تاریخ دو باشگاه استقلال و پرسپولیس یکسری بازیکنان به تیم پرسپولیس آمدند که سیستم بازی شان به استقلال می خورد یا یکسری بازیکنان در استقلال بودند و هستند که سیستم بازی شان به پرسپولیس می خورد.  مثلا احمد مومن زاده سیستم بازی اش به استقلال نمی خورد و اتفاقا باید به پرسپولیس می رفت. او تهاجمی و درگیر شونده بود. استقلال اما همیشه بازیکن طراح و فانتزی را بیشتر جذب می کرد. پرسپولیس اگر بازیکن طراح یا تکنیکی می خواست در خط هافبک دو سه تا می گرفت ولی استقلال اکثر بازیکنانش فانتزی باز بودند. شما دیدید نامجو در پرسپولیس موفق نبود یا رضا احدی ولی آنها در استقلال بی نظیر بودند. یکسری بازیکنان مثل من، نیکبخت، عابدزاده، هاشمی نسب، عزیزیان و... می توانستیم برای دو تیم بازی کنیم.

252 252

کد خبر 1492957

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
  10 4
  دایی استقلالی بود علی کریمی هم استقلالی بود احتمالا علی پروین هم استقلالی بود دیگه کی می مونه ؟ مهدوی کیا هم هست و چند سال دیگه بعد از بازیکن سال آسیا شدن ، احتمالا مهدی طارمی هم استقلالی می شه خوبه والا دلشون به چه چیزهایی خوشه ! حالا که با این چیزا حال می کنید بگید همه بازیکن های پرسپولیس استقلالی بودن
 • علی کریمی IR ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  0 1
  سلام باشن یانباشن هیچ تفاوتی برای من وتونمیکنداونا همیشه به فکرخودوجیب خودشون است زیادحرص نخوریدعلی آقا دایی به تیم استقلال (تاج کبیر) گل نزده
 • IR ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  3 0
  بله، احتمال داشت که استقلالی می شد ولی اونوقت قطعا علی دایی امروزی نمی شد.