انتقادات تند عارف از شکارچیان پست و مقام

فارس نوشت: رئیس فراکسیون امید در مجلس دهم گفت: عده ای با عنوان و حمایت لیست امید به مجلس رفتند در عمل به دنبال منافع فردی و شخصی نه تنها بوده بلکه به سمت فضا دیگر چرخ خوردند.

 محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید در مجلس دهم و رئیس بنیاد امید ایرانیان با اعضای جبهه اصلاح طلبان ایران دیدار کرد.

در این دیدار جبهه اصلاح طلبان ایران ضمن بررسی و ارزیابی شرایط حساس کشور و نقد عملکرد دولت روحانی و گلایه از نوع انکار عجیب رئیس دفتر دولت در حمایت مردم و حضور اصلاح طلبان و مردم در رای آوری روحانی، علت اساسی ضعف دولت فعلی را در عدم سابقه اجرای هم روحانی و هم اطرافیان وی چون واعظی و نوبخت عنوان شد.

محمدرضا عارف با تاکید اینکه حتما باید به آگاهی و آشنایی فرد دولتمرد به فرآیند ها اجرایی و داشتن سابقه سطح بالای هر کاندیدا به عنوان رئیس دولت دانست و با نگاه درست به بازنگری در  قانون اساسی و ایجاد یک مجلس بالا دستی علاوه مجلس همچون مجلس سنا تاکید داشته تا مشکل نامتوازن بودن خیلی از طرح ها و لوایح و قوانین، با ایجاد این مجلس برطرف شود.

رئیس بنیاد امید ایرانیان ضمن دفاع از عملکرد مجلس و لیست امید، از اینکه متاسفانه عرصه سیاسی گرفتار عده ای نه به عنوان رجال سیاسی شده بلکه گرفتار فرصت طلبان سیاسی و شکارچیان پست و مقام شده، از آن عده ای که با عنوان و حمایت لیست امید به مجلس رفتند در عمل به دنبال منافع فردی و شخصی نه تنها بوده بلکه به سمت فضا دیگر چرخ خوردند.

 انتقادات تند عارف از شکارچیان پست و مقام

عارف ضمن تشکر از جبهه اصلاح طلبان ایران در همراهی و ایجاد یک نوع توازن از بوجود آمدن نوعی انحصار در جریان اصلاح طلبی کشور از عده ای از افرادی که پیش و پس حضور قائل به تحریم انتخابات بودند، گفت: برخی ها بیشترین سهم خواهی را از سفره انقلاب دارند و اما  افراد و اعضا این جبهه نه تنها سهم خواهی نکرده بلکه بیشترین هجمه ها نه از جناح رقیب بلکه از مدعیان اصلاحات به عنوان اصلی یا بدلی بودن خود و دیگران شاهد بودند. 

وی با اظهار تاسف از نگاه حذفی  و انکاری این گونه افراد، از فرصت طلبی این مدعیان ابراز تاسف کرد. 

 اعضا حقیقی جبهه اصلاح طلبان که همگی از دبیران کل احزاب رسمی کشور بودند در این دیدار اعلام کردند که با توجه به شرایط کشور حضور عارف نه تنها در عرصه انتخابات ۱۴۰۰ بلکه به عنوان رهبری یک جبهه سراسری همچون جبهه اصلاح طلبان ایران با کادر سازی و انجام کار تشکیلاتی در جهت ایجاد یک حزب سراسری لازم است و از عارف در خواست کردند تا زمینه حضور شخص خودشان و هم دکتر پزشکیان به عنوان دو کاندیدای اصلی اصلاح طلبان در عرصه انتخابات ۱۴۰۰ بوجود بیاورند.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1492970

برچسب‌ها