استرداد ۴۵میلیارد تومان مالیات به صادرکنندگان

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین از استرداد ۴۵میلیارد تومان مالیات به صادرکنندگان استان در راستای حمایت از تولید و صادرات خبرداد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ سعید حوائج، مدیرکل امورمالیاتی استان قزوین با بیان این مطلب که همواره یکی از اولویت های امور مالیاتی استان در بخش مالیات بر ارزش افزوده، استرداد مالیات به صادرکنندگان بوده است، گفت: در سال جاری بالغ بر ۴۵۴میلیارد ریال مالیات و عوارض در کوتاه ترین زمان ممکن به مودیان مالیاتی مسترد شده است.

او تصریح کرد: با توجه به نرخ صفر صادرات در قانون مالیات بر ارزش افزوده و صادراتی بودن بخش عمده ای از محصولات تولیدی واحدهای صنعتی استان، موضوع استرداد اضافه پرداختی مودیان و نحوه مدیریت منابع لازم برای اجرای آن اهمیت زیادی دارد تا هم جریان نقدینگی و گردش مالی واحدهای تولیدی دچار وقفه و اخلال نشود و هم ملاحظات و ترتیبات قانونی مورد عمل واقع شود که خوشبختانه در این خصوص با تدابیر انجام شده فرآیند استرداد به نحو مطلوب صورت می گیرد تا هیچگونه زیانی متوجه فعالان اقتصادی و موضوع اشتغال در استان نباشد.

حوائج خاطرنشان کرد: فراهم کردن شرایط و زمینه مساعد و اعطای تسهیلات و معافیت های مالیاتی با هدف حمایت از تولید و سرمایه گذاری و رشد و توسعه آنها، یکی از سیاست های کارآمد و موثر نظام مالیاتی کشور در عرصه اقتصاد و شکوفایی صادرات کشور محسوب می شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین با اشاره به اینکه در قانون تسهیلات خوبی برای صادرکنندگان پیش بینی شده است، گفت: بر اساس ماده ۱۴۱ قانون مالیات‌های مستقیم، صد در صد درآمد حاصل از صادرات خدمات و کالاهای غیرنفتی و محصولات بخش کشاورزی مشمول مالیات با نرخ صفر می‌شود و قانون در این رابطه تکالیفی برای صادرکنندگان تعیین کرده است که می توانند با رعایت آن از این تسهیلات قانونی بهره مند شوند.

۴۶

کد خبر 1492998

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =