نقد رای باید به یک فرهنگ در بین جامعه حقوقی و قضائی تبدیل شود

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری کل استان یزد با اشاره به بنیانگذاری جلسات نقد رای در استان گفت: نقد رای باید به یک فرهنگ در بین جامعه حقوقی و قضائی به ویژه در بین وکلا و کارآموزان حرفه وکالت تبدیل شود.

به گزارش خبرگزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ حسین دهقانی فیروز آبادی در نشست با رئیس کانون وکلای دادگستری استان با بیان اینکه در بحث جمع آوری آراء نیازمند تدوین برنامه ای مدون هستیم گفت: کانون وکلا باید با ارائه جاذبه و یا تکلیف یاری کننده دستگاه قضا استان در حوزه نقد رای باشد.
وی افزود: شایسته است نیروی انسانی نخبه در حوزه کارآموزان قضائی نسبت به غربال و گزینش آراء شاخص  اقدام و آن را در اختیار معاونت منابع انسانی دادگستری استان قرار داده تا در دستور کار این معاونت جهت تدوین بانک آراء قرار گیرد.
دهقانی به صدور مجوز چاپ جلد دوم کتاب چهل رای چهل تجربه اشاره کرد و افزود: با همکاری کانون وکلای استان برای اولین بار در کشور این فرهنگ پایه گذاری شده است.
وی تولید ۴۰ عنوان کتاب در حوزه آراء قضائی را از برنامه های این معاونت اعلام کرد و اظهار داشت: هدف اصلی جمع آوری و نقد آراء قضائی استان در جامعه حقوقی و در نهایت جمع آوری نقدها و چاپ آن در یک کتاب با هدف مدل سازی از نقد رای در کشور است.
دهقانی افزود: حضور نماینده ای از کانون وکلای در شورای عالی قضایی استان به صورت مدعو در برخی از مباحث تخصصی و حقوقی به ویژه در حوزه های فکری و پژوهشی از پیشنهادات ارائه شده با هدف بهره گیری از ظرفیت نخبگانی بوده است.
معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری کل استان یزد در پایان بر لزوم تدوین برنامه مفصل و مدون در حوزه همکاری های مشترک بین این معاونت و کانون وکلای دادگستری استان تاکید کرد.

48

کد خبر 1493387

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =