بخشودگی جرایم دیرکرد امانت کتاب در قزوین

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین از بخشودگی جرایم دیرکرد به شرط عودت کتاب‌های امانتی توسط اعضای کتابخانه‌ها از ۱۶لغایت ۲۰اسفند ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین با اعلام این خبر گفت: به مناسبت هفدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، کلیه جرایم دیر کرد امانت کتاب ها در صورت عودت کتاب از مورخ ۱۶ لغایت ۲۰ اسفند ماه سال جاری مورد بخشودگی واقع می شود.

او افزود: مدت امانت یک کتاب در هر دوره امانت ۱۴روز است که در صورت تأخیر در عودت کتاب، به ازای هر روز مبلغی به عنوان جریمه دیرکرد دریافت می شود که در این دوره، این جرایم مورد بخشودگی قرار گرفته است.

محمدبیگی خاطر نشان کرد: این بخشودگی شامل تمام کتاب های امانی دارای تأخیر بوده و بازه زمانی خاصی ندارد.

او از همه اعضای کتابخانه های عمومی در سراسر استان خواست تا با عودت به موقع کتاب ها امکان استفاده عموم مردم عزیز از کتاب ها را فراهم کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همچنین از امکان تمدید آنلاین کتاب های بدون تاخیر به کتابخانه نیز خبر داد و گفت: در سامانه  مدیریت کتابخانه های عمومی کشور که تحت عنوان «سامان» است، بسیاری از خدمات کتابخانه ها به صورت آنلاین انجام می شود که از آن جمله می توان به امکان جستجوی کتاب، در خواست عضویت، رزرو و تمدید مدت امانت کتاب اشاره کرد.

محمدبیگی اضافه کرد: برای استفاده از این سامانه علاقه مندان می توانند به سایت www.samanpl.ir مراجعه و از امکانات این سایت استفاده کنند.

استان قزوین هم اکنون دارای ۵۹باب کتابخانه عمومی در ۶شهرستان استان قزوین است.

48

کد خبر 1493388

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =