حیات وحش مناطق حفاظت شده و پارک ملی دنا شمارش می شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت:با تاکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی از فردا ۱۰۰ نفر کارشناس , محیط بان و تشکل در قالب ۳۵ اکیپ طی ۳ روز حیات وحش مناطق حفاظت شده و شکارممنوع پارک ملی دنا را شمارش می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین کهگیلویه و بویراحمد؛ به نقل ازاداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان صبح یکشنبه ۱۸اسفند ۹۹ از آغاز شمارش حیات وحش مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع پارک ملی دنا خبرداد و گفت: امسال مطابق برنامه ریزی‌های انجام گرفته قرار است از روز دوشنبه ۱۸ اسفند جاری ۱۰۰ نفر کارشناس و محیط‌بان درقالب ۳۵ اکیپ به مدت ۳ روز با همکاری تشکل های زیست محیطی مردمی، حیات وحش مناطق حفاظت شده , شکارممنوع و پارک ملی دنا را شمارش خواهند کرد. 
سید اسدالله هاشمی گفت: پس از این آماربرداری، اطلاعاتی در خصوص وضعیت ترکیب سنی و جنسی جمعیت های موجود، توجه به اهمیت، حمایت و آشنایی هرچه بیشتر با مشکلات محیط زیستی پیش روی و تبادل نظر درجهت، چگونگی برخورد و رفع مشکلات زیست محیطی برنامه ریزی خواهد شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هدف از این سرشماری‌ها را تخمین جمعیت کل و بز، در مناطق مختلف حفاظت شده و شکار ممنوع دانست و گفت: اگرچه مشاهدات سایر گونه‌ها از جمله گوشتخواران و حتی نمایه‌های حضور سایر گوشتخواران مهم نیز در فرم‌های سرشماری نیز ثبت می‌شود اما دراین سرشماری که به روش مشاهده مستقیم انجام می‌گیرد وضعیت آبی مناطق، پوشش گیاهی و علوفه‌ای نیز مورد پایش قرار می‌گیرد.
وی درادامه افزود: با حفظ دقیق دستورالعمل های بهداشتی دراین سرشماری، تشکل‌های محیطی زیستی مردم نهاد، همیاران افتخاری و معتمدین محیط زیستی نیروهای این اداره کل را دراین سرشماری همراهی خواهند کرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان افزود: پس از این آمار برداری اطلاعاتی در خصوص وضعیت ترکیب سنی و جنسی جمعیت‌های موجود، توجه به اهمیت، حمایت و آشنایی هرچه بیشتر با مشکلات محیط زیستی پیش روی شهرستان و تبادل نظر در جهت، چگونگی برخورد و رفع مشکلات زیست محیطی برنامه ریزی خواهد شد.

48

کد خبر 1493392

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =