تزریق محدود واکسن ما را در دلخوش نکند که قضیه کرونا  تمام شده است

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان از آغاز تزریق ۸۰ دوز واکسن ضد کرونا به جانبازان و خانواده شهدای خرمشهر خبر داد.

شکراله سلمان زاده در حاشیه آغاز تزریق این واکسن ها در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ادامه برنامه واکسیناسیون بیماری کووید ۱۹، با توجه به اولویت بندی مشخص شده از سوی وزارت بهداشت، در این مرحله که مرحله نخست تزریق واکسن به غیر کادر درمان و بهداشت است، ۸۰ دوز واکسن برای تزریق به جانبازان و خانواده شهدا مهیا و این کار از شهرستان خرمشهر آغاز شد و در مراحل بعدی نیز کار واکسیناسیون دیگر خانواده های جانبازان، شهدا و سالمندان به انجام می رسد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به مردم گفت: توصیه اصلی ما به مردم آنست که، همچنان بهترین واکسن برای مقابله با این بیماری پیشگیری است و این تزریق واکسن که به طور محدود در افراد پرخطر انجام می‌شود نباید ما را در دلخوش کند که قضیه کرونا  تمام شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه ما با نوع جدیدی از ویروس کرونا (انکلیسی) مواجهیم مردم بایستی با شدت بیشتری نسبت به گذشته دستورالعمل‌ها بهداشتی را رعایت کنند. متاسفانه در حال حاضر بیشترین موارد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در منطقه جنوب غرب خوزستان مربوط به مهمانی ها و دورهمی های خانوادگی و پرسه زدن افراد در معابر شهری است.

وی با تاکید بر نقش بسیار مهم مردم در کنترل این بیماری تصریح کرد: از مردم می خواهیم تا حضورشان را در دورهمی ها، نشست های خانوادگی و معابر به حداقل برسانند و اگر ضرورتی برای حضور در شهر داشتند با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک مناسب از خانه بیرون بروند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان یادآور شد: در حال حاضر به طور متوسط بین ۴۰ تا ۵۰ بیمار بستری در روز داریم و بیمارستان ها مشغول بستری بیماران کرونایی هستند.

سلمان زاده گفت: خوشبختانه تا این لحظه کمبودی از بابت تخت بستری نداشتیم. تمام بیمارستان های منطقه جنوب غرب خوزستان شامل آیت الله طالقانی، امام خمینی و ۱۷ شهریور (همگی در آبادان)، ولیعصر در خرمشهر و معرفی زاده در شادگان آماده پذیرش و بستری مبتلایان به کرونا هستند و تنها بیمارستان شهید بهشتی آبادان را برای پذیرش بیماران عادی پیش بینی کرده‌ایم.

48

کد خبر 1493454

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =