بوستان رسانه با حضور دوستان رسانه در شهر شیراز افتتاح شد

شهردار شیراز گفت: احداث بوستان رسانه و سپس در نظرگرفتن مرکز مطالعه و کتابخانه تخصصی در آن برای اهالی رسانه و مردم منطقه، کمترین کار شهرداری برای پاسداشت این قشر شریف است که در دشوارترین شرایط درکنار مردم و مسئولین بوده است.

به گزارش خبرآنلاین از فارس :  آخرین سالِ قرن، برای مردم دیارِ پارس و شهر راز، شیراز،  بد آغاز شد و بد ادامه یافت و مشخص هم نیست فرجامش چگونه باشد اما انگاری شیراز دو سالی است که دمدمه نوروز دیگر شهر شور و شادی نیست و دفتر سال ۹۸ را با سیلی مهیب که سیلیِ طبیعت به صورت بشر بود باز کرد و سال ۹۹  نیز  ویروس منحوس کرونا نگذاشت مردم شهر بهارنارنج از رنج ایمن باشند.

شهری که همه ساله بهترین میزبان برای بهترین مسافران و یاران دیار دور و نزدیک بود و در بهشتِ اردیبهشتش، دمی بر لب جوی می‌نشستیم و و گذر عمر می‌دیدیم و از خنکای نسیم حیات‌بخشِ دم صبحش، دم و بازدم خود را پر و خالی می‌کردیم اکنون همچون دیگر شهرهای کشور اسیر کرونا شده است.

آری این یک سال هرچه که بود بر همه سخت گذشت اما کادر درمان به عنوان خط مقدم این نبرد و در کنار آنها اصحاب رسانه به عنوان تصویربردار و بیسیم‌چی‌های این نبرد نابرابر که برای دریافت اخبار در معابر و کوی و برزن و در ازدحام شهر و در اتاق جلسات و سالن‌ها در تکاپو بودند، دو قشری بودند که بیش از بقیه در معرض این غبارِ مرگ قرار گرفتند و آمار  بالای ابتلای خبرنگاران چه در رسانه‌های مکتوب و چه رسانه‌های برخط و اصلاً در همین گواهی بر این ادعا بود.

حال امروز افتتاح بوستانی زیبا با امکانات مناسب و نام‌گذاری آن به نام بوستان رسانه در بولوار جهانگردی شیراز رویدادی بود که در واپسین روزهای سال ۹۹  اندکی از تلخ‌کامی اصحاب رسانه کاست و  خستگی از تن آنها زدود و آن را می‌توان بهترین عیدی به اصحاب رسانه دانست.

در ابتدای این آیین شهردار منطقه ۳ گفت: بوستان رسانه با مساحت ۴۷۰۰ متر با اعتباری نزدیک به ۳۰ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان که فقط ۲۸ میلیارد آن متعلق به قیمت زمین آن است در بلوار ابونصر شیراز قرار گرفته است.

کریم شکوهیان افزود: ما در این محدوده فضای سبز  چندانی نداشتیم و با هدف توسعه فضای سبز و افزایش تعاملات اجتماعی و همچنین در نظر گرفتن محلی برای گردهمایی‌های خبری و برنامه‌های رسانه‌ای مختص اهالی رسانه اقدام به احداث این بوستان و نامگذاری آن به نام قشر شریف رسانه نمودیم.

در ادامه ناظر شورای شهر شیراز در شهرداری منطقه ۳ که خود نیز از اصحاب رسانه هست و با دشواری‌های امور رسانه‌ای به خوبی آشنا است در آیین افتتاح پارک رسانه گفت: خوشحالم که فضای دیگری به نام رسانه احداث شده است.

سعید نظری  افزود: با وجود شیوع کرونا در اواخر سال قبل و تشدید آن در بهار سال جاری، این پروژه از اردیبهشت شروع شد و اکنون به نتیجه رسید.

در حاشیه این مراسم شهردار شیراز نیز قول مساعد داد که بخشی از فضای این محوطه را به احداث مرکز مطالعه رسانه و کتابخانه تخصصی رسانه و سالن مطالعه جهت مطالعه اهالی محل اختصاص بدهد.

در پایان این گزارش خاطر نشان می‌شود هرچند شاید یادبود یا نامگذاری صِرف مکانی به نام اصحاب رسانه دردی از هزاران درد این قشر شریف دوا نمی‌کند و کمترین کاری است که دستگاه‌ها و نهادها در پاسداشت مقام این پیشتازان عرصه اطلاع‌رسانی در عصر ارتباطات انجام  می‌دهند اما وقتی این مهم توسط شهرداری یعنی نهادی انجام می‌شود که وظیفه خاصی در قبال حمایت از خبرنگاران و عکاسان خبری ندارد، ارزش کار شهرداری دوچندان می‌شود.

48 

کد خبر 1493480

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =