ظریف در دیدار با همتای ایرلندی تأکید کرد: ضرورت رفع کامل و موثر تحریم‌های آمریکا

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز با سایمون کاوونی، وزیر خارجه ایرلند که شب گذشته در راس هیاتی وارد تهران شده است دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرآنلاین، در دیدار و گفتگوی محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و سایمون کاوونی وزیر امور خارجه ایرلند موضوعات مورد علاقه دو کشور در حوزه های دوجانبه،  منطقه ای،  بین المللی و همچنین برجام مورد گفتگو وتبادل نظر قرار گرفت.

 ضرورت تداوم رایزنی های سیاسی و مبادلات اقتصادی از مهمترین عناوین مورد گفتگو در بخش روابط دوجانبه بود. وزیر خارجه ایرلند بار دیگر اعلام کرد که مطابق ترتیبات توافق شده، سفارت این کشور به تدریج در تهران بازگشایی خواهد شد. 

در دیدار ظریف با همتای ایرلندی چه گذشت؟


بخش دیگر گفتگوهای  دو وزیر امور خارجه در خصوص آخرین تحولات مربوط به برجام بود. وزیر امور خارجه کشورمان در این خصوص بار دیگر سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ضرورت رفع کامل و موثر تحریمهای غیر قانونی آمریکا بعنوان گامی که متعاقبا منجر به بازگشت گامهای جبرانی ایران خواهد بود را یادآور شد. 

وزیر امور خارجه ایرلند نیز اظهار داشت این کشور در ظرفیت عضویت غیر دائم شورای امنیت و تسهیل گر قطعنامه 2231  این شورا و نیز بعنوان عضو اتحادیه اروپا برای تسهیل این فرآیند آمادگی دارد. 
بررسی نحوه همکاری برای کمک به کاهش تنشهای منطقه ای از دیگر موضوعات مورد گفتگوی وزرای امور خارجه بود که طی آن در خصوص تحولات منطقه خلیج فارس، یمن، عراق، سوریه، لبنان، فلسطین، افغانستان و قفقاز گفتگو و تبادل نظر شد.

311311

کد خبر 1493484

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =