معاون استاندار از ۲۵ میلیارد تومان جریمه واحدهای صنفی متخلف در همدان خبر داد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت: واحدهای صنفی متخلف در طی سالجاری ۲۵ میلیارد تومانی جریمه شدند.

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ ظاهر پورمجاهد با اعلام اینکه روند بازرسی و نظارت بر عملکرد کسبه و بازاریان با هدف ایجاد ثبات قیمت ها و رفاه شهروندان در روزهای پایانی سال با قوت و جدیت بیشتر دنبال می شود، افزود: ۲۴ جلسه ستاد تنظیم بازار استان، طی سال جاری در همدان تشکیل و ۲۳۵ طرح با هدف رفع مشکلات موجود و تامین و توزیع به موقع اقلام اساسی دراین ستاد مصوب، ابلاغ و اجرایی شده است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین آمار ۱۱ هزار و ۹۲۴ پرونده از ابتدای سال جاری تاکنون برای کسبه و بازاریان متخلف استان تشکیل شده که هشت هزار و ۵۳۸ پرونده آن منجر به محکومیت و صدور حکم پرداخت جریمه ۲۵ میلیارد تومانی متخلفان شده است.

معاون اقتصادی استاندار با بیان اینکه عمده تخلف ها مربوط به گرانفروشی، کم فروشی، تقلب، عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور است، گفت: در جریان نظارت و بازرسی بر فعالیت های کسبه و بازاریان استان همدان، متخلفان شناسایی و منجر به تشکیل پرونده تخلف برای آنها شده است.

پورمجاهد اضافه کرد: سه هزار و ۷۳۱ مورد شکایت نیز تا پایان بهمن ماه در سامانه ۱۲۴ گزارش و ثبت شده که موارد اعلامی توسط بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان بررسی و رسیدگی شده است.

وی به توزیع مستمر اقلام مورد نیاز مردم مانند گوشت مرغ و روغن در سطح استان همدان اشاره کرد و یادآور شد: از ۵ تا ۱۶ اسفندماه جاری به طور متوسط روزانه ۱۵۰ تن گوشت مرغ در سطح استان توزیع شده که این روند تا پایان سال همچنان ادامه دارد.

پورمجاهد اظهار داشت: با جذب سهمیه استان و عرضه مداوم روغن مایع و جامد در فروشگاه ها و واحدهای توزیع شاهد فروکش کردن تب خرید روغن هستیم و چنانچه مردم از خرید مازاد بر نیازشان پرهیز کنند، هیچ کمبودی دراین زمینه نخواهیم داشت.

به گفته وی، تعاونی های مصرف کارگری و کارمندی و نهادهای حمایتی کمیته امداد امام(ره) و بهزیستی هم اقلام مورد نیاز افراد زیرمجموعه خود را در سطح وسیع تامین و توزیع می کنند تا از فشار بازار کاسته شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان به مردم اطمینان خاطر داد که  کمبودی در روند تامین کالاهای اساسی و مایحتاج آنها برای ایام پایان سال و تعطیلات نوروز وجود ندارد و چنانچه با مشکل صنفی مواجه شدند موارد تخلف و یا پیشنهادات خود را برای پیگیری به سامانه ۱۲۴ گزارش کنند.

48 

کد خبر 1493486

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =