نشان ویژه «لاک‌پشت پرنده» به احمدرضا احمدی و فیروزه گل‌محمدی اهدا خواهد شد

هم‌زمان با اهدای نشان‌های نهمین دوره‌ «لاک‌پشت پرنده» به کتاب‌های برگزیده، احمدرضا احمدی و فیروزه گل‌محمدی هم نشان ویژه این جایزه ادبیات کودک و نوجوان را دریافت خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نشان‌های طلایی و نقره‌ای نهمین دوره‌ «لاک‌پشت پرنده»، در روز جمعه ۲۲ اسفند ۱۳۹۹، ساعت ۱۸ به صورت مجازی به کتاب‌های برگزیده اهدا خواهد شد.

امسال ۱۵ عنوان به فهرست نامزدهای نهایی دریافت نشان‌های طلایی و نقره‌ای لاک‌پشت پرنده راه پیدا کرده‌ که پیش‌تر به مخاطبان معرفی شده‌اند و برگزیدگان از میان آن‌ها انتخاب و در مراسمی مجازی از طریق صفحه اینستاگرام شهرکتاب مرکزی در ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۸ اعلام می‌شوند. 

در این مراسم به احمدرضا احمدی و فیروزه گل‌محمدی نیز نشان ویژه «لاک‌پشت پرنده» اهدا خواهد شد. نشان ویژه «لاک‌پشت پرنده» به چهره‌های معتبر و پیشکسوت کتاب کودک که فعالیت‌های موثری در زمینه کتاب کودک داشته باشند اهدا می‌شود.

«کتاب یاد» نیز بخش دیگری از این برنامه است که به یک اثر قدیمی و تأثیرگذار کودک و نوجوان که در دهه‌های قبل منتشر شده، اختصاص دارد. در این برنامه به کتاب «قصه‌های طوقی» که شعرهای آن را محمود مشرف آزادتهرانی با نام هنری م. آزاد سروده، پرداخته خواهد شد. این کتاب را کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ رسانده است. 

نامزدهای اولیه‌ دریافت نشان‌های طلایی و نقره‌ای نهمین دوره‌ اهدای نشان‌های «لاک‌پشت پرنده» از میان کتاب‌هایی که در سال ۱۳۹۸ با امتیاز پنج یا شش «لاک‌پشت» به فهرست‌های فصلی راه یافته‌اند، انتخاب و در جلسات داوری نامزدهای نهایی مشخص می‌شوند. 

همچنین در این مراسم، فهرست‌های سی‌وپنجم و سی‌وششم «لاک‌پشت پرنده» از بهترین کتاب‌های منتشرشده در پاییز و زمستان ۹۸ نیز رونمایی خواهد شد.

«لاک‌پشت پرنده»، فهرستی از کتاب‌های ادبیات کودک و نوجوان است که با همکاری مشترک مؤسسه شهر کتاب و فصلنامه تخصصی پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان تهیه می‌شود. بر اساس معیارها و اصول «لاک‌پشت پرنده»، کتاب‌های داوران برای دریافت نشان بررسی نمی‌شود.

گروه داوری «لاک‌پشت پرنده» در این دوره عبارتند از حمید اباذری، محمود برآبادی، شکوه حاجی‌نصرالله، مینا حدادیان، شیوا حریری، شادی خوشکار، فاطمه زمانی، علی‌اصغر سیدآبادی، گیسو فغفوری، رودابه کمالی، نلی محجوب، مریم محمدخانی، فرمهر منجزی، رویا میرغیاثی و سیدمهدی یوسفی بودند.

۵۷۵۷

کد خبر 1493493

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =