رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی در همدان رو به کاهش است

 مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان گفت: ۲۷ درصد همدانی ها فاصله گذاری فیزیکی را رعایت نمی‌کنند و روند توجه به این پروتکل بهداشتی نزولی و رو به کاهش است.

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ لیدا رفعتی در گفتگویی با اعلام این خبر افزود: نیمی از مراجعان به پایانه مسافربری برون شهری و مراکز شماره گذاری و معاینه فنی فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی کنند همچنین میزان رعایت این پروتکل در مهدکودک ها  ۶۰ درصد است.

وی اضافه کرد: همچنین ۳۲ درصد مراجعه کنندگان به سوپرمارکت و خواربارفروشی، ۲۷ درصد مراجعه کنندگان به آرامستان ها و ۲۷ درصد حاضران در بانک ها فاصله گذاری را رعایت نمی کنند و میزان رعایت این پروتکل در دفاتر پیشخوان ۷۷ درصد و رستوران و داروخانه ۷۹ درصد است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان با بیان اینکه میانگین استفاده از ماسک توسط خدمات گیرندگان به ۷۴ درصد کاهش داشته است گفت: این بدان معناست که ۲۶ درصد همدانی از ماسک برای حفاظت از خود در برابر ویروس کرونا استفاده نمی کنند.

رفعتی بیان کرد: درصد استفاده از ماسک در بخش صنایع ساخت و ساز بسیار کم بوده و تنها نیمی از فعالان در این بخش از ماسک استفاده می کنند وضعیت استفاده از ماسک در پایانه مسافربری برون شهری ۶۷ درصد، فروشگاه های زنجیره ای ۶۸ درصد، رستوران ها ۷۷ درصد و نانوایی ها ۷۹ درصد ثبت شده است.

وی افزود: استفاده از ماسک توسط خدمات دهندگان نیز وضعیت خوبی ندارد چراکه پس از بررسی وضعیت مراکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی، مراکز تهیه و توزیع موادغذایی منتخب این استان مشخص شد ۲۱ درصد خدمات دهندگان ماسک نمی‌زنند.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان با بیان اینکه ۲۰ درصد شهروندان بهداشت فردی را رعایت نکردند، خاطرنشان کرد: در یک هفته گذشته چهارهزار و ۱۹۳ بازرسی از مراکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی، مراکز تهیه و توزیع موادغذایی منتخب این استان صورت گرفت که ۲۵۳ واحد متخلف به مرجع قضایی معرفی و  ۲۸ واحد پلمب شدند.

46

کد خبر 1493603

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =