تحقق ۱۷۰درصدی بودجه نظام مهندسی تاکنون/ رشد ۵۳ درصدی بودجه ۱۴۰۰

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با اشاره به تحقق ۱۷۰درصدی بودجه سازمان در سال جاری افزود: خوشبختانه۷۰درصد از بودجه مصوب ۹۹ جلوتر هستیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ «علی اصغر زحمتکش» در جلسه مجمع عمومی نوبت اول سازمان، با بیان اینکه بر اساس قانون هر سال ۲ دفعه جلسه مجمع در تیرماه و اواخر سال برگزار می شود گفت: متاسفانه به دلیل شرایط کرونا نتوانستیم جلسه تیرماه را که در خصوص بررسی صورت های مالی و ارائه گزارش عملکرد سال ۹۸ بود برگزار کنیم که جلسه امروز هم با توجه به عدم حد نصاب اعضا، به جلسه بعد در اواخر ماه اسفند موکول می گردد.
وی ادامه داد: دستور جلسه مجمع عمومی  پایان سال در خصوص تصویب بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۰ و بررسی صورتهای مالی و گزارش عملکرد سال ۹۸ سازمان می باشد که برنامه ریزی لازم برای برگزاری جلسه با شکوه مجمع صورت پذیرفته است. 

زحمتکش در ادامه به بیان گزارشی از عملکرد سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در سال جاری پرداخت و ابراز کرد: در ابتدای دوره هیئت مدیره هشتم سامانه های سازمان به صورت جزیره ای و پراکنده بود و ارتباط سیستمی بین سامانه ها وجود نداشت که این موضوع باعث بروز مغایرت ها و  مشکلات عدیده ای شده بود.
وی تصریح کرد: بر همین اساس ابتدا کل فرایند های عملیاتی سازمان استخراج شد و بهبود و اصلاح گردید و سپس با انعقاد قراردادی با کمک یک مشاور که در کشور عملکرد قابل قبولی در پیاده سازی سامانه های فرآیند محور داشت، سامانه جامع و یکپارچه سینا را پایه گذاری کردیم که  این سامانه  به صورت انحصاری در  سازمان قرار داده شده و برخلاف نرم افزارهای قبلی،  مالکیت و حق بهره برداری آن در اختیار سازمان است.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد با اشاره به اینکه  تمامی فرآیندهای سازمان به صورت فاز به فاز بر روی سامانه سینا اجرایی خواهد شد، و قابل بهره برداری خواهند بود اظهار کرد: در حال حاضر دو فرایند زیرساختی که عضویت مهندسین  و صدور پروانه اشتغال است با ۱۱ زیر فرآیند بر روی سامانه راه اندازی شده است و تمامی فرآیندهای آن در هر مرحله ای مشخص و شفاف است.
وی اضافه کرد: امیدواریم تا نیمه اول سال آینده کلیه فرآیندهای سازمان را روی این سامانه پیاده سازی کنیم.
زحمتکش در بخش دیگری از سخنانش به اجرای سامانه ارجاع نظارت از خردادماه سال جاری در سازمان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه بر اساس قانون، انتخاب ناظرین توسط سازمان انجام می شود این سامانه به منظور شفافیت و توزیع عادلانه کار راه اندازی شده و تمامی اطلاعات مورد نیاز در خصوص پروژه های ساختمانی  در اختیار ناظرین نظیر تعداد طبقات، متراژ ساختمان ، نوع اسکلت و ..بر اساس امتیاز مهندسین و صلاحیت آنان به صورت شفاف وجود داشته و سامانه بر اساس امتیاز و شیوه نامه شورای مرکزی، پروژه ها را به مهندسان داوطلب نظارت  ارجاع می دهد. 
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان افزود: از ابتدای دی ماه نرم افزار غیرحضوری و الکترونیک مشترکین گاز در سازمان راه اندازی شد که بر اساس آن تمامی فرایند اجرای شبکه گاز بدون حضور فیزیکی و نقشه های کاغذی عملیاتی شده است و بر همین اساس تاکنون بیش از ۷ هزارو ۶۰۰ پرونده روی سامانه گاز بارگذاری شده که مجری و ناظر بدون حضور فیزیکی در سازمان، نقشه ها را کنترل و نقشه به صورت الکترونیکی و با امضای دیجیتال برای دفاتر پیشخوان دولت ارسال می گردد که البته این طرح  برای اولین بار در کشور در استان یزد اجرایی شده است.

زحمتکش با اشاره به تعامل خوب سازمان با نهادهای مختلف گفت: میزان پروژه های ورودی به سازمان در سال ۱۳۹۷  ۴۳۰هزار متر مربع  که با تعاملات صورت گرفته این میزان در سال جاری نزدیک به  یک میلیون متر مربع خواهد رسید.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تحقق ۱۷۰درصدی بودجه سازمان در سال جاری افزود: خوشبختانه از بودجه مصوب سال جاری ۷۰درصد جلوتر هستیم و برهمین اساس بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۰نیز با رشد ۵۳ درصد پیش بینی شده است. 
وی با اشاره به عملکرد مالی خوب سازمان نظام مهندسی استان ابراز داشت: با اجرای طرح تخفیفات مناسبتی، اتفاقات خوبی هم برای مردم و هم سازمان رخ داده که برای نمونه با اجرای طرح تخفیف ۳۰درصدی از ۲۳ بهمن تا ۷ اسفند ۲۲۲ پرونده با زیربنای بیش از  ۱۵۲ هزار متر مربع به ارزش ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان وارد سازمان شده است و ظرفیت خوبی از خدمات مهندسان را به خود اختصاص داده است. 
زحمتکش اعطای  بالغ بر ۴میلیارد تومان  تسهیلات کم بهره بانک های مهر و رسالت ،۳۶ میلیارد تومان بانک ملت، ۵۰میلیارد تومان بانک صادرات،انجام  تفاهم نامه ماهیانه ۱۰۰ وام ۱۰میلیون تومانی بانک رسالت و وام خرید لب تاپ و توکن به مبلغ ۲۰میلیون تومان با باز پرداخت ۱۸ ماهه و کارمزد ۲ درصد و افزایش تعرفه خدمات مهندسی بر اساس تعرفه وزارت راه و شهرسازی و نزدیک کردن تعرفه خدمات مهندسی به نرخ واقعی را از دیگر خدمات سازمان به اعضا دانست.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد تعرفه ۱۴۰۰هم در اوایل سال آینده عملیاتی شود.

48

کد خبر 1493753

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =