ایسنا نوشت:

دومین مجمع عمومی قرارگاه عمار با سخنرانی آیت‌الله مصباح یزدی و تعدادی از اعضای شورای مرکزی و همچنین مجمع عمومی این قرارگاه در موسسه‌ی امام خمینی در قم برگزار شد.

حجت‌الاسلام و المسملمین روانبخش عضو شورای مرکزی این قرارگاه در مورد اهداف تشکیل این قرارگاه و دلیل این‌که چرا این تشکل از لفظ قرارگاه استفاده کرده است؟ توضیح داد: به این خاطر از لفظ قرارگاه استفاده شده که باور کنیم در جنگ قرار داریم، نه جنگ نظامی، بلکه جنگ نرم و فرهنگی.نکته‌ای که مقام معظم رهبری سالیان سال آن را متذکر شدند، ولی هیچ وقت مسئولان به این نکته آنچنان توجه نکردند که دشمنان در حال تجاوز به فرهنگ ما هستند.

وی ادامه داد: به همین دلیل ستاد مبارزه با عملیات جنگ نرم را با عنوان قرارگاه عمار تشکیل دادیم و هدف این است که فرامین مقام معظم رهبری را در این زمینه اجرا کنیم.

روانبخش افزود : دوستانی که در این قرارگاه حضور دارند عمدتا وظیفه‌ی کار فرهنگی بردوش دارند و جمع شده‌اند و چنین قرارگاهی را تشکیل داده ند و در صدد هستند که نیروهای فرهنگی در سراسر کشور را بسیج و هماهنگ کنند، برای مقابله با تهاجم فرهنگی.

وی تصریح کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری این‌ها افسران و سربازان جنگ نرم هستند که همه در یک مجموعه برای مقابله با جنگ نرم به صورت هماهنگ عمل می کنند تا از کارهای موازی پرهیز شود و به دغدغه‌هایی که مقام معظم رهبری در این راستا دارند توجه کنند .

این عضو شورای مرکزی قرارگاه عمار در ادامه با بیان این‌که این قرارگاه دارای هیات موسس است و در سال گذشته در اولین مجمع عمومی که این قرارگاه برگزار کرد، 15 نفر به عنوان عضو شورای مرکزی آن انتخاب شده‌اند، گفت: اساسنامه‌ی این قرارگاه تدوین و به وزارت کشور ارسال شده است و منتظر تصمیم وزارت کشور در این ارتباط هستیم.

وی با بیان این‌که تعداد زیادی از عماریون سراسر کشور که کارهای فرهنگی انجام می‌دهند، عضومجمع عمومی این قرارگاه هستند گفت: در دومین نشست مجمع عمومی این قرارگاه که در روز پنج شنبه در قم برگزار شد، در ابتدا تعدادی از اعضای مجمع عمومی صحبت کردند و سپس چند نفر از اعضای شورای مرکزی از جمله حجت‌الاسلام طائب و حجت‌الاسلام پناهیان و همچنین دکتر عباسی و الله کرم به ارائه توضیحاتی در مورد این قرارگاه پرداختند و در ادامه حضرت آیت‌الله مصباح یزدی در ارتباط با شرایط امروز و فتنه‌هایی که وجود دارد سخنرانی کردند.

روانبخش در پاسخ به این سوال که آیا این قرارگاه رویکرد سیاسی نیز دارد یا نه؟ گفت: این قرارگاه مجموعه‌ی فرهنگی و اجتماعی است و قرار بر این ندارد که سیاسی عمل کند، گرچه سیاست ما عین دیانت ماست و مباحث سیاسی از مباحث فرهنگی جدا نیست.

وی با بیان این که اعضای شورای مرکزی و اعضای هیات موسس این قرارگاه هرکدام 15 نفر هستند، گفت: همه‌ی کسانی که عضو هیات موسس هستند در شورای مرکزی حضور ندارند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: این قرارگاه به موسسه‌ی امام خمینی وابستگی ندارد و زیر نظر آیت‌الله مصباح یزدی نیست. قرارگاه عمار، قرارگاهی مستقل است و اعضای هیات موسس آن عضو موسسه نیستند و تنها عضو شورای مرکزی این قرارگاه که عضو موسسه نیز هستند، من هستم.

وی گفت: دلیل برگزار شدن این مجمع عمومی در قم ایام فاطمیه بود و این‌که اعضا می‌خواستند از نظرات آیت‌الله مصباح یزدی نیز استفاده کنند و به علت این‌که سالن موسسه امام خمینی نیز سالن مناسبی بود جلسه در آنجا برگزار شد.

/27211

کد خبر 149386

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۹
    9 2
    خدا قوت