افزایش محسوس تعداد کودکان کرونایی در تهران

فارس نوشت: استاندار تهران با ابراز نگرانی از افزایش ۱۱.۱ درصدی افراد بستری زیر ۱۰ سال در استان تهران بر ضرورت دقت، مراقبت و رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.

انوشیروان محسنی بندپی، استاندارد تهران در ستاد استانی مبارزه با کرونا در مورد وضعیت استان تهران، اظهار داشت: در هفته دوم اسفند نسبت به هفته اول بستری‌ها در تخت‌های ویژه ۴.۷ درصد و بستری‌های تخت‌های عادی ۱۷ درصد افزایش داشته است؛ البته میزان فوتی‌ها ۳.۷ درصد کاهش داشته است.

 وی با ابراز نگرانی از رشد ۱۱.۱ درصدی افراد بستری زیر ۱۰ سال در استان تهران، تصریح کرد: این امر نیازمند دقت، مراقبت و رعایت و پروتکل‌های بهداشتی است؛ چرا که قبلاً میزان بستری افراد زیر ۱۰ سال ۲ تا ۳ درصد  بوده و در بهمن ماه به ۷ و ۸ درصد رسیده و اکنون ۱۱ درصد شده است که این امر نگرانی‌ها را افزایش می‌دهد.
 
استاندار تهران عنوان کرد: روزهای پایانی سال و شلوغی بازار نگرانی دیگر است؛ چرا که فاصله گذاری اجتماعی در استان تهران اکنون ۷۱ درصد است و در این زمینه همه دستگاه‌ها مکلف شدند که وظایف خودشان را انجام دهند؛ از جمله اصناف مکلف به رعایت پروتکل‌ها هستند و صدا و سیما نیز با اطلاع رسانی، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک را به مردم گوشزد کند.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1494004

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =