دبیرکل حزب‌الله:شیخ‌الاسلام همواره با اندیشه و اخلاص کنار ملت‌های منطقه بوده است

ایرنا نوشت: دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: مرحوم حسین شیخ‌الاسلام در همه این دوره‌ها با اندیشه، عقل، حکمت، درایت، تجربه و همچنین برادری، محبت، تواضع، صدق و اخلاصش برای خدای متعال و انقلاب اسلامی و ملت‌های منطقه، در کنار ما حاضر بود.

 سید حسن نصرالله روز سه‌شنبه در مراسم یادبود و بزرگداشت مرحوم حسین شیخ‌الاسلام در فرهنگسرای انقلاب اسلامی تهران، گفت: کاش می‌توانستم در این دیدار مبارک و سالگرد برادر بزرگ و عزیزمان سید حسین شیخ‌الاسلام (رضوان الله تعالی علیه) در کنار و در جمع شما باشم. اما می‌دانم که عذر مرا می‌پذیرید و درک می‌کنید که شرایط امنیتی‌ام اجازه این کار را نمی‌دهد. با تمام این احوال، با جان و دل و با همه احساسات و وجودم در این مراسم با شما شریک هستم.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: مرحوم حسین شیخ‌الاسلام برای من و همه وابستگان به حزب‌الله لبنان، برادری بزرگ و عزیز و پشتیبان و حامی و عاشق و فداکار و وفادار بود. ما در نخستین روزهای تأسیس حزب‌الله لبنان به عنوان یک جنبش ایمانی جهادی مقاوم در سال ۱۹۸۲ با وی آشنا شدیم و در دوره همه مسئولیت‌های ایشان در وزارت خارجه جمهوری اسلامی به ویژه در دوره‌های حضور ایشان در جایگاه معاون عرب و آفریقای این وزارتخانه و معاون وزیر و سفیر جمهوری اسلامی در سوریه و معاون مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و معاون بین‌الملل رییس مجلس شورای اسلامی با ایشان همکاری داشتیم.

نصرالله تصریح کرد: حدود ۳۸ سال برای مقابله با تجاوزهای صهیونیستی و آمریکایی و پروژه‌های فتنه‌انگیزی داخلی و بسیاری از توطئه‌های عظیم و خطرناک، در سخت‌ترین شرایط منطقه در کنار یکدیگر کار کردیم.

وی عنوان کرد: برادر شیخ‌الاسلام در همه این دوره‌ها با اندیشه، عقل، حکمت، درایت، تجربه و همچنین برادری، محبت، تواضع، صدق و اخلاصش برای خدای متعال و انقلاب اسلامی و ملت‌های منطقه، در کنار ما حاضر بود. او را انسانی با ایمان، متقی، عارف، عابد، زاهد به معنای واقعی کلمه و پیوسته با خداوند متعال یافتیم.

دبیرکل حزب الله لبنان بیان کرد: به یاد دارم او در برخی دوره‌های دشوار هفته‌ها و گاهی ماه‌ها پیوسته دور از خانواده و محل‌های کارش در تهران در کنار ما در لبنان می‌ماند و شبانه روز بدون خستگی کار می‌کرد. رابطه روحانی و برادرانه و انسانی و علاقه شخصی من به برادر شیخ الاسلام (رحمه الله) بسیار قوی بود و این دوستی طولانی موجب شد من از تجربه سیاسی و تخصصی عمیق ایشان در این زمینه و معنویت بالا و پاکی و صفا و ادب و اخلاق و بردباری شدید ایشان در سختی‌ها و مصائب بسیار بهره‌مند شوم.

نصرالله گفت: وقتی ایشان از دنیا رفت من و برادرانم احساس کردیم یک بخش گرانبها از روح وجودمان را از دست دادیم. در هر صورت، این چند جمله حتی از کمترین ادای دین به این برادر بزرگ و حقی که ایشان به گردن ما و مقاومت و ملت‌های مظلوم ما دارند ناتوان است. در این مناسبت یکبار دیگر به تک تک افراد خانواده ایشان تسلیت می‌گویم و خود را در غم ایشان شریک می‌دانم. من بارها به ویژه در دوره حضور این خانواده در دمشق به دیدارشان رفته و به حضورشان مشرف شده بودم.

وی تصریح کرد: همچنین به همه نزدیکان، برادران، دوستان و علاقه‌مندان به ایشان تسلیت می‌گویم و از خداوند متعال برای شما صبر و رضا و تسلی و برای برادر عزیزمان، رحمت و رضوان و علو درجات مسئلت دارم و دعا می‌کنم خداوند او را با حضرت رسول اعظم (ص) و اهل بیت پاک ایشان(ع) و اولیای صالح خویش و شهیدان محشور بفرماید.

 حسین شیخ‌الاسلام معاون سابق امور بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی و از دیپلمات‌های با سابقه کشور شامگاه پانزدهم اسفند ۹۸ بر اثر ابتلاء به بیماری کرونا در ۶۷ سالگی درگذشت.

311311

کد خبر 1494148

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =