ترقی: احمدی‌نژاد سبد رای قابل توجهی دارد

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: عضو شورای مرکزی حزب موتلفه درباره مواضع جریان متبوع خود در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ توضیح داد.

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم گفت: امروز مساله اصلی این است که دو شورا برای وحدت اصولگرایان تشکیل شده است؛ یکی با محوریت روحانیت و تشکل‌های سیاسی و دیگری با محوریت مردمی و تشکل‌های مردم نهاد که هر دو در حال پیشبرد اقدامات خود هستند.

 او ادامه داد: هر دوی این شوراها برای نتیجه بخش شدن فعالیت‌شان نیازمند این هستند که هم‌افزایی ایجاد کرده و ظرفیت‌های یکدیگر را باهم تلفیق کنند تا شاهد موفقیت کلی نیروهای انقلاب در انتخابات ۱۴۰۰ باشیم؛ بنابراین تلاش بر این است که این دو نهاد یعنی شورای وحدت اصولگرایان و ائتلاف نیروهای انقلاب  در نهایت با هم یکی شوند، اما در حال حاضر فعالیت‌ها به صورت جداگانه در حال دنبال شدن است تا در زمان مقرر و نزدیک زمان انتخابات بتوانند به توافق برسند. اگر فردی برای نامزدی مطرح شود که هر دوی این دو نهاد با نام آن موافق باشند به وحدت رسیدن بسیار آسان است، اما اگر غیر از این باشد ممکن است وحدت کمی چالش آفرین باشد.

ترقی در پاسخ به این سوال که آیا در صورت نبودن آیت الله رئیسی این وحدت محقق خواهد شد؟ افزود: از الان نمی‌شود به این سوال پاسخ داد و نیازمند زمان است، اما افراد دیگر هم در حال انجام دادن فعالیت خود هستند تا زمانی که زمان انتخابات فرا برسد.

او همچنین در پاسخ به این سوال که آیا رسیدن به وحدت زمان زیادی نبرده است؟ گفت: خیر، زیرا ضرورتی ندارد که از الان این اقدام انجام شود. ابتدا نامزدها باید وارد عرصه رقابت شوند و از سوی هر کدام از این دو شورا هم باید افرادی انتخاب شده و مسائل کشور را برای مردم تببین کنند و باعث افزایش مشارکت شوند؛ زیرا هر کدام از این‌ دو شورا طرفدارانی دارند که می‌توانند مردم را به صحنه انتخابات بکشانند و پس از اینکه مشارکت افزایش پیدا کرد و مواضع شفاف و روشن شد و حضور در انتخابات برای مردم امید بخش شد به طور طبیعی در آن زمان می‌شود بر روی یک نامزد خاص متمرکز شد.

فعال اصولگرا در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال ورود علی نیکزاد به عنوان نامزد ائتلافی احمدی نژاد هم بیان کرد: چندان اطلاعی درباره ساز و کار انتخاباتی آن‌ها در دست نیست، زیرا یک مجموعه مشخصی وجود ندارد که بتوان بر روی آن به صورت سازمان دهی شده نظر داد و این‌ها همه بیشتر ظن و گمان‌هایی است که توسط رسانه‌ها مطرح می‌شود و تا به حال صحبتی مبنی بر اینکه در این باره جلسه‌ای تشکیل شده و یا این موضوع برخواسته از یک تصمیم جمعی باشد نشنیده‌ایم.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه مدعی شد که اما به هر حال هر فردی که مورد حمایت احمدی نژاد باشد احتمالا سبد رای قابل توجهی را برای خود خواهد داشت، اما این سبد رای برای هرکس به جز خود او چندان قابل توجه نخواهد بود.

216216

کد خبر 1494275

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =