پیشگیری از جرم یکی از اصول محوری در قانون اساسی است

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: پیشگیری از جرم یکی از اصول محوری در قانون اساسی است و همه دستگاه‎ها در قبال آن مسئول هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ نورالله قدرتی، رییس کل دادگستری استان قزوین در چهارمین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان گفت: پیشگیری از جرم یکی از اصول محوری در قانون اساسی است که همه دستگاه‎ها در قبال آن مسئول هستند، به‎نحوی که هیچ دستگاهی را نمی‌توانیم نام ببریم مگر آن‎که مأموریت پیشگیری از وقوع جرم نیز برای آن تعیین شده باشد.

رییس کل دادگستری استان با اشاره به عزم جدی دستگاه قضا برای برخورد با ترک فعل مدیران، گفت: طبق مقررات قانونی، اگر مدیری دچار ترک فعل شود ضمن اینکه باید خسارات وارده را جبران کند در برخی موارد مجازات هم می‌شود.

قدرتی با هشدار به مدیران برای حرکت بر مدار قانون، بیان کرد: مدیران دستگاه‌های مختلف از جمله منابع طبیعی، میراث فرهنگی، شهرداری، راه و شهرسازی و سایر مسئولان باید با همکاری هم همواره، کشیک‌های بازرسی و نظارتی داشته باشند تا جلوی تخلفات تغییر کاربری اراضی و دخل و تصرف در منابع طبیعی و میراث فرهنگی گرفته شود.

او افزود: دستگاه‌های اجرایی استان می‌توانند در ایام تعطیلات نوروز یکدیگر را پشتیبانی و پوشش بدهند و با یک مدیریت واحد نسبت به برخورد با متخلفان و متصرفان اقدام کنند.

قدرتی با بیان اینکه سند تحول قوه قضاییه، نقشه راه این دستگاه بوده و قوه قضاییه را به مردم پاسخگو کرده است، گفت: با توجه به این سند، باید کارگروه حفاظت از میراث فرهنگی با مسئولیت دادستان مرکز استان تشکیل شود و در هر منطقه ای که قرار است حفاری صورت گیرد علاوه بر نمایندگان دستگاه‌های متولی، نماینده شورای اسلامی آن منطقه نیز حضور داشته باشد تا جلوی هر گونه شایبه و ذهنیت منفی گرفته شود.

او با بیان این که یکی از نمادهای دموکراسی که در طول این چهل سال خودش را نشان داده بحث انتخابات است، گفت: امیدواریم امسال نیز همانند دوره های قبلی با داشتن جلسات مستمر و همکاری با مسئولین اجرایی، امنیتی، و نهادهای مرتبط استان شاهد کمترین جرم و تخلف در این زمینه باشیم.

رییس کل دادگستری استان با بیان اینکه مدیران و مردم باید چهارشنبه سوری را جدی‌تر بگیرند، افزود: با کسانی که اقدام به فروش مواد منفجره می‌کنند برخورد قاطع می شود و وسایل آنها تا پایان فروردین ماه توقیف می شود.

48

کد خبر 1494383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =