واکنش معاون ارتباطات بین‌المللی دفتر رهبر انقلاب به دیدار پاپ و آیت‌الله سیستانی

ایرنا نوشت: معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری هوشمندی حضرت آیت الله سیستانی در دیدار رهبرکاتولیک‌های جهان را تحسین‌برانگیز دانست و مواضع حکیمانه آیت‌الله سیستانی را مایه عزت اسلام توصیف کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قمی در دیدار جمعی از مسئولان نهادهای فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تأکیدات آیت‌الله سیستانی در این دیدار تاریخی بر مسائل مهم بین‌المللی از جمله اشغالی خواندن قدس شریف، گفت: این تأکید آیت‌الله سیستانی خط بطلانی بر توطئه عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس بود.

معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری افزود: ابراز نارضایتی آیت‌الله سیستانی از وضعیت فقر، محرومیت، تبعیض و نیزتحریم و تأکید بر اینکه رهبران دینی باید به مسئولیت خود عمل کنند، می‌تواند مصداق بارز آموزه قرآنی «کلمه سواء»  میان پیروان و رهبران ادیان ابراهیمی باشد که باید منتظر نتایج آن باشیم.

قمی گفت: حافظه تاریخی تشیع بویژه حوزه عریق نجف، شاهد رهبران هوشیار و بصیری بوده و هست که در مقاطع مختلف تاریخ، خوب درخشیده‌اند و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در سال‌های گذشته فرمودند آیت‌الله سیستانی در نجف می‌درخشند.

وی با اشاره به قدرانی رهبر کاتولیک‌های جهان از تدبیر آیت الله سیستانی در حفاظت از جان مردم و نیز مسیحیان، ابراز امیداری کرد موانع همکاری اسلام و مسیحیت از جمله سیاست‌های اسلام‌هراسی و شیعه‌هراسی در کشورهای غربی برطرف شود و با همکاری پیروان واقعی اسلام و مسیحیت شاهد بهبود وضع محرومان جهان و تغییر شرایط ظالمانه حاکم بر آن باشیم.

216219

کد خبر 1494442

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =