۷ نفر
۲۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸
پیش‌بینی خشکسالی شدید برای شرق کشور

داده‌های هواشناسی نشان می‌دهد که میزان بارش‌ها در کشور از مهرماه تاکنون، بیش از ۳۰ درصد کمتر از میانگین بلند مدت بوده است همچنین تمام استان‌ها با کم‌بارشی مواجه‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اطلاعات مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی نشان می‌دهد که از مهر ماه تاکنون در کشور حدود ۱۰۰ میلیمتر بارش داشتیم که این میزان نسبت به میانگین بلند مدت ایران حدود ۳۴ درصد کمتر است.

از سویی دیگر میزان بارش‌ها در کشور طی سال آبی زراعی جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۵۲ درصد کمتر گزارش شده است.

بر اساس این گزارش، میزان بارش‌ها در تمامی استان‌های کشور کمتر از حد نرمال است و پنج استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و خراسان رضوی با کم بارشی شدید مواجه‌اند.

مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی گزارش داده است که میزان بارش‌ها از ابتدای مهر ماه تاکنون در سیستان بلوچستان ۹۲ درصد و در هرمزگان ۸۹ درصد کمتر از میانگین بلند مدت است. این رقم برای استان‌های کرمان و خراسان رضوی به‌ترتیب ۶۲ درصد و ۵۷ درصد تخمین زده می‌شود.

میزان بارش‌ها در استان تهران نیز ۱۹ درصد کمتر از حد نرمال گزارش شده است.

پیش از این احد وظیفه - رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی - به ایسنا گفته بود که پیش‌بینی می‌شود کم بارشی‌ها در کشور تا آخر امسال جبران نشود و حتی تا پایان سال آبی با خشکسالی متوسط و شدید در کشور مواجه باشیم.

47231

کد خبر 1494569

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =