ایران با یک کشتی گیر در رنکینگ برترین های 2021

ایسنا نوشت: پس از برگزاری تورنمنت بین المللی کشتی آزاد و فرنگی متئوپلیکونه ایتالیا به عنوان اولین رویداد موثر در رنکینگ سال ۲۰۲۱، اتحادیه جهانی کشتی رده بندی برترین های جهان را اعلام کرد .

رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جام متئو پلیکونه به عنوان اولین رویداد موثر در رنکینگ سال ۲۰۲۱ برای حضور در رقابت های قهرمانی جهان به پایان رسید و نخستین رنکینگ برترین کشتی گیران جهان از سوی اتحادیه جهانی کشتی اعلام شد.

 با وجود اهمیت سیستم رنکینگ، کشتی آزاد ایران فقط ۲ نماینده در رقابت های متئو پلیکونه ایتالیا داشت و در کشتی فرنگی نیز هیچ کدام از کشتی گیران ایران عازم این مسابقات نشدند.

بهنام احسانپور با حذف از رقابت های وزن ۶۵ کیلوگرم تورنمنت ایتالیا نتوانست هیچ امتیازی در رنکینگ بدست بیاورد اما علیرضا کریمی با کسب مدال نقره این رقابت ها موفق به کسب ۱۲ امتیاز و حضور در رده دوم رنکینگ وزن ۹۷ کیلوگرم شد.

کالین مور آمریکایی که در فینال موفق به شکست کریمی شده بود نیز با ۱۴ امتیاز حاصل از قهرمانی در جام متئوپلیکونه در صدر رنکینگ وزن ۹۷ کیلوگرم قرار دارد.

در دیگر اوزان کشتی آزاد و کشتی فرنگی از آنجا که هیچ نماینده ای از ایران عازم ایتالیا نشد، هیچ کدام از کشتی گیران ایران در بین برترین های رنکینگ حضور ندارند.

تعیین رنکینگ بهترین ورزشکار سال ۲۰۲۱ بر مبنای نتایج رویدادهای زیر است:

رقابت‌های بین المللی جام ماتئو پلیکونه ایتالیا ۲۰۲۱(برگزار شد)
رقابت‌های قهرمانی قاره‌ ای ۲۰۲۱
رقابت‌های بین المللی اوپن لهستان ۲۰۲۱
مسابقات المپیک توکیو ۲۰۲۱
مسابقات جهانی نروژ ۲۰۲۱

اتحادیه جهانی کشتی قصد دارد پس از پایان این رقابت ها به نفرات اول تا سوم رنکینگ در هر وزن به ترتیب مبلغ ۱۰ هزار، ۷ هزار و ۳ هزار دلار پاداش نقدی پرداخت کند.

اهمیت دیگر حضور در جمع برترین های رنکینگ، برخورداری از قرعه آسانتر در رقابت های قهرمانی جهان ۲۰۲۱ نروژ خواهد بود.

با توجه به اینکه در سال ۲۰۲۱ رقابت‌های المپیک و جهانی برگزار می‌شود، تصمیم گرفته شده تا به مدال آوران المپیک در قیاس با مدال آوران جهانی ۲۰ درصد امتیاز بیشتر تعلق گیرد.

امتیازات کسب شده هر ورزشکار در سیستم رنکینگ تنها برای وی در همان وزن ثبت می شود.

تورنمنت بین المللی لهستان نیز آخرین رویداد موثر در رنکینگ المپیک توکیو محسوب می شود.

بیشتر بخوانید: خبر بد برای دوپینگی های ورزش؛ نگهداری نمونه‌ها برای ۱۰ سال!

253 251

کد خبر 1494824

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =