بهره برداری از طرح ٤٠ میلیارد ریالی توسعه سوئیچگیر مرکزی نیروگاه ماهتاب کیش

مشاور رییس جمهور و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور طرح توسعه سوئیچگیر مرکزی نیروگاه ماهتاب کیش را افتتاح کرد.

به گزارش خبرآنلاین ازکیش :  با حضور حمیدرضا مومنی مشاور رییس جمهور و دبیرشورای عالی مناطق آزاد کشور و هیئت همراه و جعفر آهنگران سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش و برخی از معاونان و مدیران این سازمان با بهره برداری از این طرح ، ظرفیت فیدرهای سوئیچگیر مرکزی نیروگاه ماهتاب کیش ٥٠ درصد افزایش می یابد.

با بهره برداری از این طرح ارزشمند در نیروگاه ماهتاب کیش ضمن ایجاد امکان توزیع ۱۲۰ مگاوات برق تولیدی، میزان پایداری شبکه انتقال قدرت در این مجموعه افزایش خواهد یافت.

اجرای این طرح در راستای تحقق شعار سال"جهش تولید" با سرمایه گذاری ۴۰ میلیارد ریال در بازه زمانی ۴ ماه توسط مهندسان و متخصصان داخلی و همکاران مجرب شرکت ماهتاب کیش تحقق یافته است.

امکانات این مجموعه با به روز رسانی و توسط رله های ومپ ۲۵۶ این نیروگاه از آخرین برنامه کنترلی برخوردار است به طوری که توان ورود ۱۲۰ مگاوات برق و توان خروج ۶۵ مگاوات توزیع در سطح شهر ایجاد شده است.

همچنین با اجرای این پروژه سطح پایداری شبکه افزایش یافته و سرانه خاموشی بخاطر مانورهای دوره ای شبکه در کیش کاهش می یابد.

گفتنی است در ۴ ماه گذشته توسعه شبکه نیروگاه ماهتاب کیش معادل کل تاریخچه این شرکت بوده است.

در واقع محقق شدن این مهم مبین اهتمام ویژه سازمان منطقه آزاد کیش به موضوع تامین برق در کیش است
در حال حاضر ۳۰ درصد برق و ۳۰ درصد آب جزیره کیش توسط این مجموعه تامین می شود و با توسعه این طرح ۱۰ مگاواتی این میزان به ۳۵ درصد افزایش خواهد یافت
همچنین ایجاد دو مولد دیگر در نیروگاه ماهتاب کیش در دست اقدام هست که حدود ۴۰ مگاوات برق که سهم قابل توجهی از تولید را افزایش می دهد.
با سیاست های حمایتی سازمان منطقه آزاد کیش تا سال آینده ۵۰ درصد ظرفیت مصرفی کیش با تحقق طرح های توسعه ای پیشرفت چشمگیری خواهد داشت.
موفقیت توسعه عمرانی در کیش با توسعه خدمات زیربنایی آب و برق و انتقال و توزیع توسط این مجموعه انجام خواهد شد.

همچنین مرحله دوم طرح آزاد سازی سواحل و پارک طول کیش توسط مشاور رییس جمهور و دبیر شورای‌عالی مناطقه آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور آغاز شد.

48

کد خبر 1494852

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =