هشدار مسئول AFC به استقلال و فولاد/اگر به عربستان نروید...!

فارس نوشت؛ کنفدراسیون فوتبال آسیا این بار دو باشگاه ایرانی را که باید برای بازی های خود در لیگ قهرمانان آسیا به عربستان بروند، تهدید کرد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در هفته گذشته با دو تصمیم در مورد میزبانی لیگ قهرمانان آسیا و انتخابی جام جهانی ضربه بدی به فوتبال ایران وارد کرد. اولین تصمیم AFC درباره بازی های لیگ قهرمانان آسیا 2021 بود که اکثر میزبانی ها را به عربستان داد. طبق گروه بندی استقلال و فولاد در صورت صعود باید در خاک عربستان بازی کنند.

دومین تصمیم  AFC علیه ورزش ایران در رده ملی بود که ادامه بازی های انتخابی جام جهانی که ایران از 4 بازی 3 بازی را میزبان بود مقرر کرد به میزبانی بحرین برگزار شود.

در همین رابطه نشریه «المیدان الریاضی» به نقل از منبعی از کنفدراسیون فوتبال آسیا به اعتراض فدراسیون فوتبال ایران و باشگاه ها به این ناعدالتی با زبان تهدید صحبت کرد و این مسئول AFC به نشریه سعودی، گفت: اگر تیم های باشگاهی ایران(استقلال و فولاد) در عربستان حضور پیدا نکنند به منزله تیم های انصراف دهنده(محرومیت و جریمه) با آنها برخورد می شود.

او ادامه داد: این اعتراض باشگاه های ایران به میزبانی عربستان خدشه ای وارد نمی کند چون کنفدراسیون فوتبال آسیا پیش از این تمام ضمانت های لازم از کشورهای میزبان برای برگزاری موفق و درست را گرفته و مشکلی در برگزاری مسابقات وجود ندارد.

روز گذشته هم کنفدراسیون فوتبال آسیا به اعتراض فدراسیون ایران به میزبانی بحرین با زبان تهدید صحبت کرده بود و اعلام کرده در صورت انصراف ایران از حضور در مسابقات انتخابی مشکلی در ادامه مسابقات بوجود نمی آید.

252 252

کد خبر 1495445

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
  2 4
  من جای دولت بودم تمام تیمهای باشگاهی و ملی رو از حضور در مسابقات منع میکردم و ضرر کرد کل تیمها رو میدادم
 • همشهری IR ۰۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
  5 1
  فدراسیون فوتبال ایران باید برای یک بار هم که شده قاطعانه با تصمیم AFC مقابله کند به فیفا و دادگاه بین المللی ورزش شکایت کند و اگر به نتیجه نرسید از بازی در آن کشورها خودداری کند ما هر سال مبالغ هنگفتی را بابت بازیکنان بی کیفیت و یا مربیان فوتبال خسارت پرداخت میکنیم یک بار هم برای عزت فوتبال ایران هزینه کنیم.
 • IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
  5 2
  يكبار نرن چي مي شه مگه اين همه سال رفتيم قهرمان شديم! حداقل نشان بدهيم كه جنمي داريم و ديگه براي خودشان ندوزند بدوند كه با عكس العمل ما روبرو مي شوندو مطمئن باشيد براي خود AFC هم بد ميشه اگه ايران كنار بكشه
 • همشهری IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
  4 1
  چطور چند سال پیش تیمهای عربستانی از رویارویی با تیمهای ایرانی امتناع کردند وAFC هم پذیرفت حالا چه چیزی تغییر کرده که باید عربستان میزبان تیم های ایرانی باشد. بازیها باید تحریم شوند