انتقاد استاندار آذربایجان‌غربی از محدودیت و ممنوعیت صادرات سیب درختی

استاندار آذربایجان‌غربی با انتقاد از هر گونه محدودیت و ممنوعیت در صادرات سیب درختی گفت: با وجود تلاشهای فراوان برای تسهیل در روند صادرات سیب درختی، متاسفانه مصوبه اخیر ستاد تنظیم بازار ضربه بزرگی به اقتصاد استان وارد می کند.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، محمدمهدی شهریاری در نشست استانداران سراسر کشور که با حضور وزرای کشور و جهاد کشاورزی بصورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد به وجود بیش از ۲۵۰ هزار تن سیب درختی در سردخانه‌های استان اشاره کرد و گفت: اگر محدودیتی در روند صادرات سیب اعمال شود بخش کشاورزی استان دچار ضرر سنگینی خواهد شد.

وی ادامه داد: انتظار این بود ستاد تنظیم بازار با آذربایجان‌غربی به عنوان مسئول میز سیب کشور در خصوص هرگونه برنامه ریزی برای سیب هماهنگی لازم را داشته باشد.

استاندار آذربایجان‌غربی تصریح کرد: امروز بیش ۲ هزار کامیون سیب درختی استان در گمرکات کشور دپو شده اند و بخاطر ناهماهنگی گمرک و وزارت صمت در روند صادرات اخلال ایجاد شده است.

شهریاری ضمن اینکه خواستار لغو هرگونه محدودیت در صادرات سیب درختی شد افزود: با پیگیری های انجام شده تا اعلام کتبی محدودیت ها به گمرکات باید صادرات ادامه داشته باشد.

48

کد خبر 1495640

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =