افشین هاشمی: بهرام بیضایی، هر جای جهان باشد، انگار در ایران است

به عقیده افشین هاشمی، بهرام بیضایی، هر کجای جهان باشد، انگار در ایران است، چون همیشه به ایران می‌اندیشد و حاصل این اندیشه، اثری برای ایرانیان است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، افشین هاشمی، که سال‌ها تجربه همکاری با بهرام بیضایی را دارد، از این نویسنده و کارگردان جلای وطن کرده گفت.

این بازیگر، نویسنده و کارگردان، در پاسخ این سوال که آیا جای خالی بیضایی در ایران، آزارش می‌دهد، گفت: «جای بهرام بیضایی، مادامی که کتاب‌هایش، فیلم‌هایش، پژوهش‌هایش و... در خانه‌های‌مان هست، نه برای من که برای هیچ فارسی‌زبانی خالی نیست. او آن قدر بزرگ است که پُر بودن جایش منوط به حضور فیزیکی نیست و هر کجای جهان باشد، در ایران است، چون به ایران می‌اندیشد و حاصل این اندیشه، اثری برای ایرانیان است.»

این بازیگر ادامه داد: «همین که هر دانشجوی تئاتر برای آغازِ راهش، شروع به خواندن یکی از آثار او می‌کند، یعنی بهرام بیضایی همچنان هست و بسیار نزدیک هم هست اما این که او هنوز موفق به گرفتن مجوز انتشار برخی کتاب‌هایش از وزارت ارشاد نشده، نشانی از ناجوانمردی‌ است؛ ناجوانمردی نه در حق بیضایی که در حق مردم این سرزمین که از خواندن آن‌چه او برای‌شان نوشته است، توسطِ خودکارِ قرمز به‌دستان محروم می‌مانند.»

متن کامل گفت‌وگو با افشین هاشمی، در تعطیلات نوروزی در خبرآنلاین منتشر خواهد شد.

۵۷۲۵۹

کد خبر 1495723

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • عبدالکریم IR ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۷
    8 0
    درد و بلای بیضایی بخوره تو سر دشمناش!!!