تنها نقطه قرمز کرونایی در کشور؛ ۳۱ شهر نارنجی داریم

فارس نوشت: سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت:در مجموع ۳۱ شهر نارنجی در کشور داریم؛ ضمن اینکه اهواز در خوزستان قرمز است؛ بنابراین این به معنای آن است که مردم برای سفر همه جا می‌توانند بروند اما خواهش‌مان آن است که نروند.

علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به آخرین رنگ بندی شهرهای کشور، اظهار داشت:‌مردم از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند. هرچند که به جز خوزستان می‌توان گفت که وضعیت فعلی کشور پایدار است و به جز وضعیت خوزستان، بقیه مراکز کشور وضعیت خوب است.

وی افرود: به جز ۸- ۹ شهر از خوزستان که وضعیت قرمز دارند همچنین گچساران در کهگیلویه و بویراحمد، دیگر شهر قرمزی در کشور نداریم و بابت آن خوشحالیم اما در عین حال نگرانی‌هایی نیز داریم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ادامه گفت: در مجموع ۳۱ شهر نارنجی در کشور داریم و تنها مرکز استانی که نارنجی است، ارومیه است. اهواز در خوزستان قرمز است؛ بنابراین سایرمراکز استانها زرد هستند و این به معنای آن است که مردم برای سفر همه جا می‌توانند بروند اما خواهش‌مان آن است که نروند و سفر نکنند.

وی تاکید کرد: باز هم می‌گویم که وضعیت کشور فعلاً خوب است اما مولفه مهم ویروس جهش یافته انگلیسی است که در ۲۹ استان کشور در حال گردش است. این ویروس مهاجم تر است و مرگ و مرگ و میر بیشتری دارد که می‌تواند به شدت جامعه را درگیر کند.

رئیسی ادامه داد: در حال حاضر سوش غالب کرونا در کشور ویروس ووهان است؛ چراکه کنترل شدیدی در کشور صورت گرفته است اما ۶۲ درصد سوش غالب در خوزستان مربوط به ویروس جهش یافته انگلیسی است؛ بنابراین درهم آمیختگی جمعیت در جریان سفرهای نوروزی می‌تواند شرایط را غیرقابل کنترل کند.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1495940

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =