پیشنهاد کاربران خبرآنلاین برای مدیریت بازار در آستانه نوروز

در آستانه سال نو، به سنت هر سال تقاضا برای خرید اقلام اساسی در بازار افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این در حالی است که رشد قابل توجه قیمت‌ها در کنار نایابی برخی اقلام در بازار نظیر مرغ و روغن و ... مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است.

کاربران خبرآنلاین در پاسخ به این سئوال که به نظر شما در شرایط فعلی، نظارت و رصد کدام بازارها ضرورت دارد و پیشنهاد شما برای مدیریت بازار در این فضا چیست؟ نظرات متعددی را اعلام کردند. هر چند بسیاری از کاربران مخلفت دخالت دولت در بازار و نظارت بر بازار بودند، اما برخی دیگر نیز نظری کاملا معکوس داشته و تاکید داشتند باید برای همه ایام سال نظارت صورت گیرد نه اینکه چنین اقدامی محدود به شب عید باشد.

کاربری به نام حسن تاکید کرده است: در میان بازار پرسروصدای شب عید به نظرم بازار میوه،البسه و کالاهای مصرفی روزمره مهمترین اولویت مسئولین باید باشد چون ایام عید و سال نو روزهای تغییر طبع و زیبایی‌های روزگار است و ادمها هم نیاز به این روی زیبای زندگی همیشه دارند.

شهاب تهرانی پیشنهاد کرده است: در خصوص میوه و تره بار، در اختیار گذاشتن رایگان وسایل نقلیه باری نهادها و وزارتخانه‌ها برای عرضه مستقیم باغداران در سطح شهرها تا پایان تعطیلات موثر خواهد بود.

برخی کاربران نیز مهار تورم، کند شدن اهنگ رشد نقدینگی و همچنین اصلاح ساختارهای اقتصادی را عامل مهم حل بحران دانسته‌اند.یکی از کاربران تاکید کرده است:  میدونین دلیل گرانی چیه؟ رشد بی رویه نقدینگی . نقدینگی را مهار کنید . تورم کنترل میشه و مشکل حل خواهد شد.

حذف مافیات و برخورد با دلالان و گرانفروشان نیز از جمله این پیشنهادات بوده است.

223223

کد خبر 1496041

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =